دوره آموزش NFT

لوگو png

تعداد کلمات محتوا چه تاثیری در سئوی آن دارد؟

تعداد کلمات محتوا - ایس لرن

برای صنایع و موضوعات خاص، تعداد کلمات محتوا متفاوت خواهد بود. برای بعضی کلمات کلیدی فکر نمی‌کنم مردم بخواهند یک محتوای طولانی بخوانند. مثلا کسی که عبارت «چگونه کراوات ببندیم» را در گوگل جستجو می کند، آیا می خواهد یک محتوای 1000 یا 2000 کلمه ای بخواند؟ نه. ترجیح می دهد چند تصویر یا یک ویدیو ببینید که نحوه بستن کراوات را آموزش می دهد.

در این مقاله بر آن شدیم تا به یک سوال مهم جواب بدهیم. آیا تعداد کلماتی که در یک صفحه یا محتوا استفاده می شوند، بر رتبه‌بندی یا ترافیک کلی شما تأثیر می‌گذارد و چگونه در هر حوزه متفاوت است؟

اطلاعات و نمودارهای مقاله توسط تیم نیل پاتل و از BuzzSumo، Ubersuggest و Ahrefs به دست آمده است. 10000 مقاله توسط این ابزارها آنالیز شده که تاثیر تعداد کلمات محتوا بر ترافیک، بک لینک و اشتراک گذاری اجتماعی بررسی شده است.

 

میانگین تعداد کلمات محتوا در هر حوزه

میانگین تعداد کلمات محتوای هر حوزه - ایس لرن
میانگین تعداد کلمات محتوای هر حوزه

همانطور که می بینیم، میانگین تعداد کلمات محتوا در هر حوزه کمتر از آن چیزی است که اکثر سئوکارها توصیه می کنند. در بیشتر حوزه ها، منطقی نیست که محتوا خیلی طولانی باشد. بیشترین مقدار در این میانگین مربوط به حوزه تکنولوژی با 900 کلمه می باشد.  پس محتوای طولانی همیشه لازم نیست. چون ممکن است مخاطب سردرگم شود و به هدفش نرسد اما سعی کنید طولانی تر از رقیبتان در کلمه کلیدی موردنظر بنویسید.

حال بیایید ببینیم چه نوع محتوایی برای هر حوزه تولید می شود.

 

توزیع نوع محتوا در هر حوزه

چند نوع محتوا توسط تیم تحقیقاتی برای بررسی توزیع نوع محتوا در هر حوزه، ملاک قرار گرفته است. پست‌های «چگونه»، «چه» و «چرا» برای بیشتر صنایع محبوب بودند.

نوع محتوا در هر حوزه - ایس لرن
نوع محتوا در هر حوزه

حالا بیایید به تعداد کلمات در هر حوزه برای هر نوع محتوا نگاه کنیم. میانگین تعداد کلمات در هر صنعت برای انواع محتوای خاص چقدر است؟

میانگین تعداد کلمات پست‌های «مبتنی بر لیست» برای اکثر صنایع از نظر طولی مشابه محتواهای «چگونه» بود. اگرچه، این مورد برای «محتوای چه» صادق نبود. به طور متوسط ​​«محتوای چه» طولانی تر از محتوای”چگونه” و “مبتنی بر لیست” است.

در مقایسه با میانگین تعداد کلمات در نمودار حوزه ها که برای اولین بار در بالا نشان داده شد، می توانید ببینید که پست های «چگونه» بسیار طولانی تر هستند.

مهندسی تمایل به مقدار پایین دارد. دلیل آن این است که بسیاری از محتواهای حوزه مهندسی به سمت ویدیوها گرایش پیدا کرده اند. چرا که این حوزه بسیار پیشرفته است و تنها محتوای متنی، جوابگوی کاربران نخواهد بود.

میانگین کلمات محتوای چگونه - ایس لرن
میانگین کلمات محتوای چگونه
میانگین تعداد کلمات محتوای چرا - ایس لرن
میانگین تعداد کلمات محتوای چرا
میانگین تعداد کلمات محتوای چه - ایس لرن
میانگین تعداد کلمات محتوای چه
میانگین تعداد کلمات محتوای لیستی - ایس لرن
میانگین تعداد کلمات محتوای لیستی

 

میانگین تعداد بک لینک برای میانگین تعداد کلمات محتوا

حالا بیایید به بک لینک ها بپردازیم. میانگین تعداد بک لینک ها برای میانگین تعداد کلمات محتوا چقدر است؟ در اینجا تعداد بک لینک بر اساس طول مقاله آمده است.

به خاطر داشته باشید که این آمار بر اساس محتواهای محبوب هر حوزه است. همه مقالات این مقدار بک لینک را دریافت نمی کنند.

میانگین تعداد بک لینک ها برای میانگین تعداد کلمات محتوا - ایس لرن
میانگین تعداد بک لینک ها برای میانگین تعداد کلمات محتوا

همانطور که در نمودار بالا می بینید، پست هایی با طول کلمه 1001-1500 یا 1501-2000 بیش از 1700 بک لینک دریافت می کنند. همینطور با طول 3001-3500 کلمه. با توجه به آنچه این نمودار به ما می گوید، هدف گذاری برای طول محتوا در این 3 محدوده بیشترین احتمال دریافت بک لینک بیشتر را دارد. با فرض اینکه محتوای شما با کیفیت بالا است.

 

میانگین ترافیک دریافتی بر اساس تعداد کلمات چقدر است؟

بک لینک ها همه چیز نیستند. حتی اگر تعداد زیادی بک لینک دارید، به این معنی نیست که ترافیک تضمینی دارید. در اینجا میانگین ترافیک دریافتی بر اساس تعداد کلمات بررسی شده است.

میانگین ترافیک دریافتی بر اساس تعداد کلمات - ایس لرن
میانگین ترافیک دریافتی

محتواهایی که 2501 تا 3000 کلمه دارند، بیشترین ترافیک را ایجاد می کنند. پس از آن محتواهای دارای 3001-3500 کلمه و سپس 3501-4000 کلمه.

اگر برای ترافیک بهینه‌سازی می‌کنید، می‌توانید به وضوح ببینید که محدوده 2501 تا 4000 کلمه بهترین راه است اما ممکن است برای هر حوزه ای صادق نباشد. بنابراین بیایید کمی بیشتر به داده ها بپردازیم.

میانگین ترافیک هر حوزه - ایس لرن
میانگین ترافیک هر حوزه براساس میانگین تعداد کلمات

در اینجا توزیع ترافیک بر اساس تعداد کلمات محتوا برای هر حوزه آمده است. همانطور که می بینید، برای هر حوزه ای متفاوت است. در فضای آموزشی، واضح است که مردم محتوای کوتاه‌تر را ترجیح می‌دهند که کمتر از 500 کلمه باشد. در عین حال، محتواهایی که 3501 تا 4000 کلمه هستند، در صنعت سرگرمی خوب عمل می‌کنند و محتواهای بیش از 4000 کلمه برای حوزه فناوری یا مسافرت مناسبند.

 

تاثیر طول محتوا در سئو و رتبه بندی

تعداد کلمات رتبه بندی شده بر اساس طول محتوا - ایس لرن
تاثیر طول محتوا در سئو و رتبه بندی

در اینجا تاثیر طول محتوا در سئو و رتبه بندی را بررسی می کنیم. به این صورت که بر اساس تعداد کلمات محتوا چه تعداد کلمات کلیدی در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل رتبه بندی می شوند.

محتواهای دارای 1001 تا 1500 کلمه نسبت به مقالات کوتاه‌تر «کلمات کلیدی دارای رتبه» بسیار بیشتری در صفحه 1 دارند. مقالاتی در محدوده 2501-3000 کلمه نیز خوب عمل می کنند. این بدان معنا نیست که اگر می‌خواهید رتبه‌بندی‌های بیشتری در صفحه ۱ داشته باشید، طول محتوای شما حتما باید در این محدوده باشد. همیشه باید طول محتوای خود را براساس کیفیت محتوای خود تنظیم کنید.

هرچه مقاله شما کوتاه تر باشد، به معنای کلمات کمتر و محتوای ارزشمند کمتری است که می توانید در آن بگنجانید. بنابراین، از نظر تئوری، رتبه بندی صفحه 1 کمتری را در گوگل خواهید دید.

 

سخن آخر: آیا تعداد کلمات محتوا بر عملکرد آن تأثیر می گذارد؟

تعداد کلمات محتوا، موفقیت آن را از نظرگاه اشتراک اجتماعی، بک لینک، رتبه بندی یا ترافیک تضمین نمی کند.با این حال، داده‌های ارائه شده به شما کمک می‌کنند که براساس حوزه خود، میانگین کلمات محتوای خود را انتخاب کنید. روی سئو هم تمرکز کنید تا نتایج بهتری کسب کنید.

به طور کلی، نباید در محتوای خود زیاده نویسی کنید تا مخاطب را سردرگم نکنید. خلاصه اما باکیفیت بنویسید اما باید به اندازه کافی جامع و کامل باشد تا برای همه سوال های مخاطب پاسخگو باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *