دوره آموزش NFT

لوگو png

بازار کار سالیدیتی

بازار کار سالیدیتی

سالیدیتی یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و شی گرا برای نوشتن قراردادهای هوشمند است. این زبان به طور خاص برای استفاده در پلتفرم اتریوم توسعه یافته است و برای نوشتن قراردادهای هوشمندی که می توانند در بلاک چین اتریوم مستقر شوند استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم به طور کامل، به بازار کار سالیدیتی و درآمد برنامه نویس سالیدیتی بپردازیم.

برای اینکه یک برنامه نویس سالیدیتی باشید، باید درک قوی از زبان سالیدیتی و همچنین پلتفرم اتریوم و فناوری بلاک چین داشته باشید. همچنین باید به طور کلی تجربه برنامه نویسی داشته باشید و با سایر زبان های برنامه نویسی آشنا باشید. همچنین داشتن پیشینه در ریاضیات، علوم کامپیوتر یا یک زمینه مرتبط می تواند مفید باشد. اگر می خواهید یادگیری زبان سالیدیتی را شروع کنید، می توانید با دوره آموزش سالیدیتی ما شروع کنید.

برنامه نویسان سالیدیتی چه می کنند؟

وظایف برنامه نویس سالیدیتی

برنامه نویسان سالیدیتی قراردادهای هوشمند را با استفاده از زبان برنامه نویسی Solidity می نویسند، آزمایش می کنند و اجرا می کنند. این قراردادهای هوشمند برای تسهیل، تأیید و اجرای مذاکره یا اجرای یک قرارداد در پلتفرم اتریوم استفاده می‌شوند. برخی از وظایف خاص که برنامه نویسان سالیدیتی ممکن است مسئول آن باشند، عبارتند از:

 • کدنویسی برای قراردادهای هوشمند جدید با استفاده از زبان Solidity
 • تست و اشکال زدایی قراردادهای هوشمند برای اطمینان از عملکرد صحیح آنها
 • استقرار قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم
 • حفظ و به روز رسانی قراردادهای هوشمند موجود
 • عیب یابی هر گونه مشکلی که ممکن است در قراردادهای هوشمند ایجاد شود
 • به‌روز ماندن از پیشرفت‌های اکوسیستم اتریوم و زبان سالیدیتی

علاوه بر این وظایف فنی که لیست کرده ایم، برنامه نویسان سالیدیتی همچنین ممکن است در فرآیند طراحی و برنامه ریزی برای پروژه های جدید قرارداد هوشمند مشارکت داشته باشند و ممکن است از نزدیک با سایر اعضای تیم مانند مدیران پروژه و مشتریان همکاری کنند تا اطمینان حاصل کنند که محصول نهایی نیازهای آنها را برآورده می کند.

بازار کار سالیدیتی: تقاضای بالا برای برنامه نویسان زبان سالیدیتی

در حال حاضر (آغاز 2023)، بازار کار سالیدیتی رشد زیادی داشته است و تقاضای زیادی برای برنامه نویسان Solidity وجود دارد؛ زیرا استفاده از قراردادهای هوشمند و پلتفرم اتریوم در سال های اخیر در حال رشد بوده است. Solidity یک مهارت تخصصی است و همه برنامه نویسان با آن آشنایی ندارند، بنابراین کسانی که در این زمینه تخصص دارند، تقاضای زیادی برای آنها وجود دارد.

با این حال، شایان ذکر است که تقاضا برای هر نوع برنامه نویس بسته به عوامل مختلفی مانند مکان، صنعت و بازار کار کلی می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، با فراگیرتر شدن استفاده از بلاک چین و قراردادهای هوشمند، بازار کار سالیدیتی همچنان پر رونق خواهد بود و تقاضا برای برنامه نویسانی با درک قوی از فناوری بلاک چین و توانایی نوشتن قراردادهای هوشمند ایمن و کارآمد به قوت خود باقی خواهد ماند.

درآمد برنامه نویس سالیدیتی

درآمد برنامه نویسان سالیدیتی

تخمین دقیق درآمد برنامه نویس سالیدیتی دشوار است، زیرا دستمزدها بسته به عوامل مختلفی مانند سطح تجربه برنامه نویس، محل کار، صنعتی که در آن کار می کند و الزامات خاص شغل می تواند بسیار متفاوت باشد.

طبق داده های Glassdoor، متوسط درآمد برنامه نویس سالیدیتی در ایالات متحده 117907 دلار در سال است. در Chainwave، درآمد برنامه نویس سالیدیتی 1200 دلار در هر ساعت است. البته برنامه نویسان ایرانی، باید برای خود دستمزد فریلنسری تعیین کنند. چرا که هنوز قراردادهای هوشمند، راه به سوی کشورمان پیدا نکرده اند.

با این حال، این درآمد برای برنامه نویسان سالدیتی می تواند به میزان قابل توجهی بر اساس سطح تجربه برنامه نویس و شغل خاصی که انجام می دهد، متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک برنامه نویس جوان سالیدیتی با تجربه کمتر ممکن است درآمد کمتری از حقوق متوسط داشته باشد، در حالی که یک برنامه نویس ارشد سالیدیتی با سال ها تجربه، یقینا درآمد بیشتری خواهد داشت.

همچنین شایان ذکر است که حقوق برنامه نویسان بسته به صنعتی که در آن کار می کنند و شغل خاصی که انجام می دهند، می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. برخی از صنایع، مانند امور مالی و فناوری، معمولاً حقوق بیشتری برای برنامه نویسان دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است حقوق کمتری بپردازند.

استخدام برنامه نویس سالیدیتی

کارفرمایان هنگام استخدام برنامه نویس سالیدیتی، معمولا دنبال متخصصانی هستند که دارای ویژگی های زیر باشند. پس حتما نکات زیر را در نظر داشته باشید تا بتوانید جذب یک شرکت شوید:

 1. دانش قوی از زبان Solidity: مهمترین مدرک برای یک برنامه نویس Solidity، درک قوی از زبان Solidity و نحوه استفاده از آن برای نوشتن قراردادهای هوشمند موثر و ایمن است.
 2. تجربه کار با پلتفرم اتریوم: علاوه بر داشتن درک قوی از سالیدیتی، برای برنامه نویسان Solidity داشتن تجربه کار با پلتفرم اتریوم و آشنایی با ابزارها و فناوری های خاص مورد استفاده برای توسعه قراردادهای هوشمند در اتریوم بسیار مهم است.
 3. سابقه پروژه های موفق: متخصصان باید پروژه های سالیدیتی موفق را در رزومه خود داشته باشند، زیرا این نشانه خوبی از توانایی آنها در ارائه کار با کیفیت بالا است. اگر رزومه ندارید، برای خود مسئله ها و قراردادهای مختلف تعریف کرده و آنها را به عنوان رزومه خود پیاده سازی کنید.
 4. مهارت های ارتباطی خوب: برنامه نویسان سالیدیتی باید بتوانند مفاهیم فنی را به مخاطبان فنی و غیر فنی منتقل کنند، بنابراین مهارت های ارتباطی خوب مهم است.
 5. حل مسئله قوی: برنامه نویسان سالیدیتی باید بتوانند مشکلات را در صورت بروز، شناسایی و عیب یابی کنند تا از عملکرد صحیح قراردادهایشان اطمینان حاصل کنند.
 6. تمایل به یادگیری: فضای مهندسی بلاک چین به سرعت در حال تکامل است، بنابراین برای برنامه نویسان سالیدیتی مهم است که مایل به یادگیری و انطباق با فناوری ها و رویکردهای جدید در صورت نیاز باشند.

جمع بندی

بازار کار سالیدیتی به دلیل افزایش گرایش به سوی قراردادهای هوشمند و بلاکچین اتریوم، در حال گسترش است. همچنین به علت کمبود نیروی متخصص در این زمینه، درآمد برنامه نویس سالیدیتی نسبتا بالا است. اما به این معنی نیست که به راحتی می توانید استخدام شوید. به خصوص برای برنامه نویسان ایرانی بسیار مهم است که قبل از تلاش برای استخدام، خودشان رزومه برای خود جمع کنند و پرقدرت وارد بازار کار سالیدیتی در خارج از کشور، به صورت فریلنسر شوند.

منبع: ChainWave

به این مقاله امتیاز بده :

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *