دوره آموزش NFT

لوگو png

روتوش ابرو در فتوشاپ

روتوش ابرو در فتوشاپ

روتوش ابرو در فتوشاپ از مهم ترین لازمه های یک روتوش حرفه ای است. فتوشاپ یک نرم‌افزار حرفه‌ای ویرایش تصویر با ویژگی‌های هوشمند است که به کاربران کمک می‌کند بهترین تصاویر را خلق کنند. در بسیاری از موارد، عکس پرتره یا صورت مدل نیاز به ویرایش دارد و از نظر زیبایی کمتر دلپذیر است. در این تصاویر نیاز به روتوش صورت است که ریتاچ ابرو نیز بخشی از آن می باشد. اگر می خواهید که به صورت حرفه ای و کامل روتوش را یاد بگیرید، به دوره آموزش روتوش ایس لرن مراجعه کنید.

در ادامه مطلب با آموزش روتوش ابرو شامل تغییر رنگ ابرو در فتوشاپ و هاشور زدن ابرو (پر کردن ابرو) همراه ما باشید.

هدف روتوش ابرو در فتوشاپ

روتوش ابرو در فتوشاپ یکی از مهم ترین مهارت هایی است که زیبایی دلنشینی به تصویر پرتره می دهد. چرا که متأسفانه در حین گرفتن عکس یا هنگام آرایش، ابروهای شما ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که باعث می شود عکس خیلی کامل نباشد. برای رفع این مشکل، باید از نرم افزار فتوشاپ استفاده کنید تا به شما کمک کند که ابروی زیبایی خلق کنید.

آموزش ریتاچ ابرو در فتوشاپ

فتوشاپ در حال حاضر یک نرم افزار روتوش عکس محبوب با ابزارهای براش است که با الگوهای مختلف براش، امکانات خلاقانه بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این، کاربران همچنین می توانند براش های خود را ایجاد کرده و آنها را برای استفاده بعدی ذخیره کنند. در نتیجه ریتاچ ابرو در فتوشاپ برای شما امر آسانی خواهد بود. هنگامی که این مجموعه براش را در نرم افزار ویرایش تصویر فتوشاپ نصب می کنید، این قابلیت را خواهید داشت که ابروهای کاراکترهای روی تصویر را رنگ آمیزی، ویرایش کنید تا عالی باشد.

همچنین یک چهره زیبا قطعا به ترکیبی هماهنگ از ابروهای استاندارد نیاز دارد. با این حال، همه افراد به اندازه کافی خوش شانس نیستند که ابروهای بی نقصی را داشته باشند.

معمولاً هنگام عکس گرفتن، مجبور می شویم خودمان آرایش کنیم یا یک میکاپ آرتیست حرفه ای را استخدام کنیم تا بهترین ابروها را داشته باشیم. با نرم افزار حرفه ای فتوشاپ، به نظر می رسد این کار زمانی ساده تر می شود که فقط به یک مجموعه براش نیاز داشته باشید تا ابروها را روتوش کنید و زیبایی دلخواه خود را به آن ببخشید.

تغییر رنگ ابرو در فتوشاپ

تغییر رنگ ابرو در فتوشاپ

هدف ما تقلید آرایش با مشخص کردن شکل ابرو، تغییر رنگ ابرو در فتوشاپ، و سپس “ترکیب” یا محو کردن گوشه ها برای جلوه طبیعی تر است.

با انتخاب Pen Tool در یک لایه جدید شروع کنید. برای ایجاد انحناهای ناهموار در امتداد ابرو، روی نقاط کلیک کرده و بکشید، تا زمانی که مسیر شبیه شکل ابروی دلخواه شما شود. نگران این نباشید که در اولین حرکت مسیر را کامل کنید! همیشه می توانید به هر نقطه برگردید، CTRL یا CMD را نگه دارید و برای جابجایی آن کلیک کنید و بکشید. وقتی شکلی را به دست آوردید که از آن راضی هستید، روی مسیر کلیک راست کرده و به Make Selection بروید. Feather را در 0.5 یا 1.0 پیکسل تنظیم کنید. این کار مانع از داشتن یک خط خشن و غیر واقعی می شود.

در مرحله بعد، باید شکل ابرو در فتوشاپ را در یک لایه جدید داشته باشید. ابزار Brush را بگیرید. سپس با نگه داشتن ALT از یک رنگ برای پر شدن ابرو نمونه بگیرید. یا از موهای موجود روی موی سر نمونه بگیرید و نزدیکترین رنگ را انتخاب کنید. ما حالت ترکیبی لایه را از Normal به پایین روی Multiply قرار می دهیم تا آن را با هم ترکیب کنیم، بنابراین با خیال راحت رنگ های مختلف را امتحان کنید. به همین راحتی تغییر رنگ ابرو در فتوشاپ را انجام دادید!

با تغییر رنگ ابرو در فتوشاپ، توجه داشته باشید که ممکن است لبه پایینی در نقطه استخوان ابرو زیبا به نظر برسد، اما نزدیک ترین قسمت به بینی حالت مصنوعی داشته باشد. با انتخاب ابزار Blur، تیک Sample All Layers را بردارید، و ابزار را چند بار بر روی گوشه داخلی ابرو اجرا کنید. این کار ظاهر ترکیبی تری از آن طرح واضح به دست می دهد. گوشه بالایی و بیرونی ابرو را نیز تار کنید، به اندازه ای که واقعی به نظر برسد.

هاشور زدن ابرو در فتوشاپ (پر کردن ابرو)

هاشور زدن ابرو در فتوشاپ (پر کردن ابرو)

حال کار بعدی در آموزش روتوش ابرو، هاشور زدن ابرو در فتوشاپ است. در این بخش، به نحوه پر کردن ابروها با کشیدن رشته های جدید و جداگانه می پردازیم. پس آماده اجرای میکروبلیدینگ در فتوشاپ شوید!

با کوچک کردن قطر قلم مو به اندازه یک مو، ریتاچ ابرو را شروع کنید. Hardness را به حدود 70 درصد تنظیم کنید و Flow را کاهش دهید. در منوی پنجره، Brush را انتخاب کنید.

اگر از تبلت یا قلم برای هاشور زدن ابرو در فتوشاپ استفاده می کنید، حرکت قلم موی معمولی را اجرا کنید‌. Control را از Off به Fade تغییر دهید و یک عدد (در کادر کنار Fade) تایپ کنید تا طول ضربه شما مشخص شود. همانطور که با عدد Fade کار می کنید، می توانید نتایج را با نقاشی روی یک لایه جدید آزمایش کنید. حتماً طولی را انتخاب کنید که دقیقاً با طول موهای ابروی سوژه در عکس شما مطابقت داشته باشد (یا به سادگی با طولی که می‌خواهید مطابقت داشته باشد، معمولاً هر چه کوتاه‌تر باشد بهتر است). همیشه می توانید به عقب برگردید و این تنظیم را در هر زمانی تغییر دهید.

در نهایت، روی یک لایه ماسک، با یک برس بزرگ و لبه نرم در گوشه داخلی ابرو به آرامی رنگ مشکی بزنید تا ظاهر خطوط ابرو در آنجا نرم شود. اکنون می‌توانید لایه‌های ابرو خود را کپی کنید، Opacity آن‌ها را تغییر دهید، یا یک لایه جدید برای ضربه‌های بیشتر براش اضافه کنید تا زمانی که به ضخامت ابروهای موردنظر برسید و کار هاشور ابرو زدن در فتوشاپ به اتمام برسد.

نتیجه گیری

روتوش ابرو در فتوشاپ، کار پیچیده ای نیست. با استفاده از این نرم افزار، می توانید ریتاچ ابرو را به صورت حرفه ای انجام دهید. کارهایی مانند پر کردن ابرو در فتوشاپ، تغییر رنگ ابرو و … . در اینجا سعی کردیم آموزش روتوش ابرو در فتوشاپ را فراهم کنیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

 

منابع: RetouchingAcademy

PHLearn

SaDesign

5/5 - (2 امتیاز)

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *