دوره آموزش NFT

لوگو png

روتوش صورت حرفه ای در فتوشاپ

روتوش صورت - Acelearn

آیا می خواهید روتوش صورت را در فتوشاپ یاد بگیرید؟ شما باید این راهنما را قدم به قدم دنبال کنید. در این مقاله یک دستورالعمل تصویری در 11 مرحله تهیه کرده ایم تا به شما روتوش پوست را کامل آموزش دهیم. چه یک عکاس پرتره یا مدل باشید، ترفندهای زیر همیشه مفید هستند. با این آموزش، می توانید ایرادهای پوستی را برطرف کرده و پوست را صاف تر جلوه دهید.

اگر مایل به یادگیری کامل روتوش هستید، می توانید دوره روتوش بیوتی ریتاچ ایس لرن را تهیه کنید. با استفاده از این تکنیک های پیشرفته روتوش، می توانید به یک ریتاچر حرفه ای تبدیل شوید. برای شروع روتوش صورت همراه باشید.

شروع روتوش صورت با حذف لکه های پوست در فتوشاپ

اولین کاری که در روتوش پوست باید انجام دهیم، حذف لکه های صورت در فتوشاپ است. حذف لکه ها، کاری است که روتوش پوست صورت با آن آغاز می شود. اما فقط بیان این موضوع کافی نیست. چرا که از ابزارهای مختلفی برای این امر کمک گرفته خواهد شد. پس به ترتیب مراحل را بررسی می کنیم تا بتوانیم به هدفمان یعنی حذف لکه های صورت در فتوشاپ برسیم.

 

11 مرحله روتوش صورت با فتوشاپ

روتوش صورت با فتوشاپ روش های مختلفی دارد. روتوش کارهای مختلف، متدهای متنوعی را برای روتوش پوست صورت به کار می برند. در این جا می خواهیم یکی از راه های آسان را برای روتوش گام به گام آموزش دهیم:

 مرحله 1: تصاویر مدل عکاسی را برای روتوش پوست صورت در فتوشاپ باز کنید

باز کردن عکس موردنظر - Acelearn
مرحله 1: تصاویر مدل عکاسی را برای روتوش صورت در فتوشاپ باز کنید

برای شروع روتوش صورت، عکسی را که می خواهید روتوش بزنید، باز کنید. در Adobe Photoshop، به File>Open بروید و تصویر مدل را از درایو رایانه خود انتخاب کنید. ممکن است کمی زمان ببرد اما نرم افزار تصویر را روی رابط بارگذاری می کند. هنگامی که تصویر در رابط Adobe Photoshop بارگذاری شد، می توانید کار بر روی تصویر خود را شروع کنید. مطمئن شوید که مراحل ذکر شده را یکی پس از دیگری دنبال کنید.

 

مرحله 2: ایجاد لایه جدید در فتوشاپ برای روتوش پوست

ایجاد لایه جدید در فتوشاپ - Acelearn
مرحله 2: ایجاد لایه جدید در فتوشاپ برای روتوش پوست

اکنون زمان ایجاد یک لایه جدید در فتوشاپ است. شما باید لایه پس زمینه را کپی کنید. برای کپی کردن لایه، می توانید روی آن کلیک راست کرده و گزینه Duplicate Layer را انتخاب کنید یا لایه را انتخاب کرده و Ctrl + J را فشار دهید. اگر مک دارید، می‌توانید روی لایه پس‌زمینه ctrl و کلیک را فشار دهید تا گزینه تکراری را دریافت کنید. در هر دو پلتفرم، یک لایه جدید در پنل لایه فتوشاپ دریافت خواهید کرد.

 

مرحله 3: انتخاب براش Spot Healing برای روتوش

براش Spot Healing - Acelearn
مرحله 3: براش Spot Healing را از پنل ابزارها انتخاب کنید.

پس از ایجاد لایه جدید در فتوشاپ، باید ابزار Spot Healing Brush را از پنل ابزارهای فتوشاپ انتخاب کنید. ابزار براش Spot Healing در قسمت نوار ابزار فتوشاپ در سمت چپ قرار دارد. یا می توانید از میانبر Shift + J به همه ابزارهای Spot Healing Brush و سایر ابزارهای موجود در این بخش استفاده کنید.

ابزار Healing Brush در فتوشاپ ابزاری عالی است که به شما امکان می دهد لک ها و ایرادهای پوستی را برطرف کنید. علاوه بر این، سفارشی‌سازی پهنای براش، انواع مدل ها و… را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

مرحله 4: تنظیم براش Spot Healing را بر روی Content-Aware

Content aware - Acelearn
مرحله 4: براش Spot Healing را بر روی Content-Aware تنظیم کنید

پس از انتخاب ابزار براش Spot Healing، باید آن را روی Content-Aware تنظیم کنید. علاوه بر این، می توانید اندازه براش را با براکت های “[” + “]” سفارشی کنید تا اندازه براش بزرگتر و کوچکتر شود. سفارشی کردن عرض و شدت قلم مو بسیار ساده تر است. تنظیم براش روی Content-Aware، به شما امکان می دهد لکه های ظاهری مدل خود را خیلی سریعتر از بین ببرید. چیزی که باید به خاطر بسپارید، این است که پس از انتخاب ابزار Spot Healing Brush، گزینه “content-aware” را در نوار بالایی دریافت خواهید کرد.

مرحله 5: حذف لکه های پوست در روتوش صورت

اکنون روی لکه‌ها -نقاطی که می‌خواهید از عکس خود حذف کنید- زوم کنید. اطمینان حاصل کنید که اندازه براش شما کمی بزرگتر از لک هایی است که می خواهید از بین ببرید. پس از اتمام، روی لک یا جوش کلیک کنید. این تکنیک روتوش پوست مانند یک پاک کننده لک جادویی عمل می کند. اگر همچنان روی لکه هایی که می خواهید حذف کنید کلیک کنید، نتیجه خواهید گرفت. بیشتر اوقات، فتوشاپ از نمونه های اطراف بافت پوست استفاده می کند. بنابراین، فقط با یک کلیک کار می کند. فرض کنید می خواهید بهترین فرآیند رفع لک را در فتوشاپ تجربه کنید. در نهایت یک تصویر مدل بی عیب و نقص با پوستی بدون لک دریافت خواهید کرد.

به عنوان مثال: استفاده از ابزار Spot Healing Brush برای از بین بردن جوش‌ها و لک‌های پوستی

در حال حاضر، ما روند واقعی از بین بردن جوش ها و لکه های پوستی را مرور می کنیم. با استفاده از ابزار Spot Healing Brush، می توانید هر گونه ایراد پوستی مانند جوش را با یک یا دو کلیک از بین ببرید.

مرحله 6: انتخاب Spot Healing Brush

ابزار Spot Healing Brush را از نوار ابزار فتوشاپ انتخاب کنید تا از بین بردن لکه های پوستی را شروع کنید. این یکی از بهترین ابزارهای روتوش صورت در فتوشاپ برای استفاده است. بنابراین، پنل ابزار سمت چپ را بررسی کنید، یک ابزار قلم موی لکه‌دار را با نماد بانداژ تشخیص خواهید داد. یا می توانید کلید shift + J را فشار دهید تا ابزار قلم مو درست روی مکان نما ماوس قرار گیرد.

 

مرحله 7: برای بهبود جوش یا لک کلیک کنید

کلیک روی لک برای از بین بردن آن - Acelearn
مرحله 7: برای بهبود جوش یا لک کلیک کنید

حالا اندازه براش را با “[” و “]” تنظیم کنید و قلم مو را کمی بزرگتر از جوش کنید. هنگامی که اندازه قلم مو برای پوشاندن جوش کافی است، روی آن فشار دهید. فتوشاپ محیط اطراف را تجزیه و تحلیل می کند و از بافت آن برای از بین بردن جوش استفاده می کند. برای تکمیل کار فقط به یک کلیک نیاز دارید.

حذف شدن لک با کلیک - Acelearn
مرحله 8: Spot Healing Brush را روی لکه دوم فشار دهید

پس از اتمام کار بر روی اولین جوش یا لک، نوبت به دومین جوش می رسد. به ناحیه ای که لک پوستی در آن قرار دارد بروید. اندازه عرض Spot Healing Brush خود را تغییر دهید. حالا موس را روی لک پوست نگه دارید و روی آن کلیک کنید که بلافاصله از محل ناپدید می شد.

مرحله 9: دومین جوش یا لک از بین رفته است؟

حذف شدن لک ها از پوست - Acelearn
مرحله 9: دومین جوش یا لک از بین رفته است؟

آیا جوش یا لک دوم از بین می رود؟ اگر اینطور نیست، ممکن است مجبور شوید چندین بار روی همان لکه ها کلیک کنید. برای جلوگیری از این نوع سناریوها، مطمئن شوید که اندازه براش برای پوشاندن لک یا جوش کافی است.

مرحله 10: اگر جوش ها را پاک کنید، پوست را تمیز نمی کنید

نکته ای که باید در طول روتوش پوست به خاطر بسپارید، این است که فقط باید روی ایرادهای جزیی پوست کار کنید. شما نباید سایر علائم یا اسکارهای دائمی صورت را ویرایش کنید. زیرا ممکن است ظاهر اصلی مدل را تغییر دهد. به علاوه، ممکن است تشخیص مدل جدا از تصویر ویرایش شده چالش برانگیز باشد. هنگام کار با لک های پوستی حتما این موارد را در نظر داشته باشید.

 

مرحله 11: تصویر نهایی از بین بردن جای جوش و جای زخم

تصویر نهایی روتوش پوست صورت - Acelearn
مرحله 11: تصویر نهایی از بین بردن جای جوش و جای زخم

بعد از این لک ها و جوش های موردنظر را پاک کنید، عکس را با دقت مرور کنید. اگر هنوز لک پوستی برای روتوش وجود دارد، قبل از بستن فایل این کار را انجام دهید. پس از اتمام کار، فایل تصویر فتوشاپ را با تغییرات آن ذخیره کنید. بعداً می‌توانید فایل فتوشاپ را دوباره باز کرده و ویرایش کنید یا از آن، خروجی تصویر بگیرید.

مراحل اضافی

اگر لبخند مدل شما نیاز به روتوش دندان داشته باشد، لازم است نسبت به سفید کردن دندان های عکس مدل اقدام کنید. در مطلب آموزش سفید کردن دندان در فتوشاپ به طور کامل روتوش دندان را آموزش داده ایم.

اگر مدل شما بخواهد که ابروهایش را روتوش کنید، لازم است که مطلب روتوش ابرو در فتوشاپ را مطالعه کنید. همچنین اگر مدل شما بخواهد مژه هایش را به صورت کاشت با روتوش نشان دهد، می توانید با مطالعه مطلب کاشت مژه در فتوشاپ این کار را به راحتی روی عکس مدل خود پیاده کنید.

کلام آخر

در آموزشی که در این بخش دادیم، یاد گرفتیم که چگونه روتوش صورت را انجام دهیم و لک های پوستی و جوش را از بین ببریم. روتوش پوست مبحث بسیار گسترده ای است اما سعی کردیم به صورت کوتاه و کلی، آن را توضیح و آموزش دهیم. اگر می خواهید روتوش را کامل یاد بگیرید و در آن حرفه ای شوید. نیاز به یک دوره آموزشی خواهید داشت. دیدگاه خود را در مورد روتوش با Acelearn به اشتراک بگذارید.

 

منابع استفاده شده: UKClippingPath

FX-Ray

PhotoshopCafe

4.6/5 - (16 امتیاز)

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *