دوره آموزش NFT

لوگو png

فاکتورهای رتبه بندی گوگل در سال 2022

فاکتورهای رتبه بندی گوگل 2022 - ایس لرن

وقتی می خواهید سئو کنید و سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه نمایید، عواملی با عنوان فاکتورهای رتبه بندی گوگل وجود دارند که مستقیما در رتبه سایت شما دخیل هستند. در واقع عواملی که در رتبه سایت شما دخالت دارند، دو نوع هستند. عواملی که غیرمستقیم در رتبه سایت شما تاثیر می گذارند که آن ها را با عنوان ترفندهای سئو می شناسیم. دوم عواملی هستند که گوگل خودش آن ها را به عنوان عوامل مستقیم تاثیرگذار در رتبه سایت یا صفحه شما تعیین کرده است. آیا می خواهید بدانید که فاکتورهای رتبه بندی گوگل چه عواملی هستند؟ پس با ادامه این مقاله همراه باشید.

 

فاکتورهای رتبه بندی گوگل چه هستند؟

فاکتورهای رتبه بندی گوگل عناصری از وب سایت شما هستند که الگوریتم جستجوی گوگل هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه چه صفحات وب را در نتایج جستجو برای یک عبارت جستجوی معین نشان دهد، در نظر می گیرد. وقتی کسی عبارتی مرتبط با کسب و کار یا خدمات شما را جستجو می کند، می خواهید شما را پیدا کند نه رقیبتان را. پس برای اینکه بفهمید چگونه می توانید وب سایت خود را در نتایج جستجوی گوگل رتبه بندی کنید، باید رتبه بندی گوگل SEO را بدانید. صدها عامل رتبه بندی وجود دارد که برخی از آنها می توانند تأثیر قابل توجهی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر اهمیت کمتری دارند.

در این راهنما، عواملی را که بیشترین اهمیت را دارند پوشش می‌دهیم. بنابراین می‌دانید که برای کدام استراتژی‌های سئو بیشترین زمان و هزینه را صرف کنید. بیایید به برخی از فاکتورهای مهم رتبه بندی گوگل نگاهی بیندازیم تا بتوانید نحوه ارتقای رتبه وبسایت را در گوگل بیاموزید.

 

1. اولویت بهینه سازی موبایل

اولویت بهینه سازی موبایل از فاکتورهای رتبه بندی گوگل - ایس لرن
امروزه بیشتر افراد با موبایل وب گردی می کنند

در سه ماه آخر سال 2021 یعنی تقریبا اواسط مهر تا اواسط دی ماه 1400، ترافیک موبایل 54.4 درصد از ترافیک جهانی را به خود اختصاص داده است. اکثر افرادی که با گوشی هوشمند خود وب گردی می کنند، انتظار دارند که سایت شما برای گوشی آن ها بهینه شده باشد و اگر اینطور نباشد، از سایت شما خارج می شوند.

به همین دلیل است که واکنش گرا یا ریسپانسیو بودن سایت، یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل است. اگر سایت شما در موبایل به درستی کار نمی کند، گوگل محتوا یا صفحه شما را در نتایج عقب تر که دسترسی به آن ندارد، دفن خواهد کرد!

از تابستان 2019، گوگل اولویت بهینه سازی موبایل را مطرح کرد. به این معنی که اگر سایت شما برای موبایل ریسپانسیو است، پس می توانید رتبه بگیرید. عملکرد دسکتاپ از نظر اهمیت در رتبه دوم قرار دارد.

 

2. Core Web Vitals

گوگل Core Web Vitals را به‌عنوان یکی دیگر از فاکتورهای رتبه‌بندی مهم دیگر در می ۲۰۲۰ معرفی کرد. Core web vitals در مورد سلامت سایت شما است. عناصر حیاتی به سه دسته تقسیم می شوند:

  1. LCP (Largest Contentful Paint)
  2. FID (First Input Delay)
  3. CLS (Cumulative Layout Shift)

یک مطالعه در سال 2021 نشان داد که تنها چهار درصد از وب سایت ها در هر سه دسته Core Web Vitals امتیاز مناسبی دارند. بیایید هر یک از این سه عنصر را تحلیل کنیم تا بتوانید درک کنید که چگونه بر رتبه بندی شما تأثیر می گذارد.

LCP: گوگل انتظار دارد که سایت شما در عرض 2.5 ثانیه به طور کامل صفحه اول خود را لود کند. سرعت مناسب سایت شما باعث می شود که افراد کمتری سریع از سایت شما خارج شوند که این یک نقطه قوت خواهد بود. شما می توانید سرعت بارگذاری کلی صفحه خود را با کاهش تعداد درخواست ها به سمت سرور، بهینه سازی کدهای CSS و جاوااسکریپت، محدود کردن تغییر مسیرها و کاهش حجم تصاویر بهینه کنید.

FID: گوگل انتظار دارد که سایت شما در هنگام تعامل با کاربران، در کمتر از 100 میلی ثانیه به آن ها واکنش نشان دهد. یعنی کاربری در سایت شما روی یک لینک یا دکمه کلیک می کند، صفحه ای که به اون نمایش داده خواهد شد، به سرعت دیده شود. در این بخش، مسئله واکنش سایت برای نمایش صفحه بعدی است نه بارگذاری کامل صفحه. ابزارهای Pagespeed insights و Lighthouse بهترین ابزارهای بررسی Core web vitals سایت شما هستند.

CLS: گوگل انتظار دارد سایت شما به طور قابل پیش بینی بارگیری شود و پس از بارگذاری تغییری نکند. تغییر اتفاق می‌افتد که آیتم‌های صفحه با سرعت‌های مختلف بارگیری می‌شوند که منجر به تغییر طرح‌بندی می‌شود. بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که مطمئن شوید همه تصاویر در اندازه یکسان هستند. محتوای جدید بالای محتوای قدیمی درج نمی‌شود و انیمیشن‌ها با سرعت یکسان بارگیری می‌شوند.

 

3. محتوای باارزش

محتوای باارزش از عوامل رتبه بندی گوگل - ایس لرن
محتوای باارزش چه محتوایی است؟

به گفته سمراش، 55 درصد از برندها به دلیل بهبودهایی که در محتوای خود انجام دادند، نتایج بهتری را تجربه کردند. در اینترنت جایی برای محتوای بی کیفیت وجود ندارد. این یکی از بهترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل است. محتوای عالی، کامل و با ارزش بنویسید تا گوگل به شما بها دهد. حال منظور از محتوای باارزش چیست؟

منظور از محتوای باارزش، محتوایی است که مردم دوست دارند بخوانند و به آن ها کمک می کند؛ محتوایی که اطلاعات بیشتر و عمیق تری نسبت به رقبا ارائه می کند. یک مکان عالی برای شروع، تحقیق در مورد سؤالات مشتریان و ایجاد محتوایی است که پاسخ‌ها را ارائه می‌کند.

 

4. لینک ها

بیش از 90 درصد از صفحات وب هیچ ترافیکی دریافت نمی کنند؛ اغلب به این دلیل که هیچ بک لینکی ندارند. پس لینک ها همچنان برای سئو فاکتورهای رتبه بندی هستند. لینک های ورودی، لینک های خروجی و لینک های داخلی همگی فاکتورهای مهم هستند. زیرا اقتدار کلی سایت شما را افزایش می دهند و به سایت شما کمک می کنند تا خود را به عنوان یک منبع ارزشمند نشان دهد.

لینک های ورودی یا “بک لینک” لینک هایی هستند که کاربران از سایت شخص دیگری به محتوای شما می آیند. پیوندهای خروجی با ارائه منابع مرتبط اضافی به بازدیدکنندگان سایت شما، قدرت را نشان می دهند. برای مثال، باید پیوندهای خروجی را اضافه کنید تا به خوانندگان کمک کنید در مورد چیزی بیشتر بیاموزند یا برای حقایق و آماری که در محتوای خود وارد می‌کنید، منبعی بیاورید. در Ubersuggest می توانید سایت هایی را پیدا کنید که به رقبای شما لینک داده اند و می توانید از آن ها درخواست کنید که به شما لینک دهند.

لینک های داخلی، پیوندهایی در وب سایت شما هستند که ایده ها را به هم پیوند می دهند. لینکسازی داخلی قوی، برای رتبه بندی در گوگل مهم است، زیرا به گوگل نشان می دهد که شما یک منبع کامل از حوزه خود هستید.

 

5. تجربه کاربری در سئوی داخلی

نرخ پرش از فاکتورهای رتبه بندی گوگل - ایس لرن
نرخ پرش

نرخ پرش یکی از فاکتورهای رتبه بندی گوگل است که می تواند به طور قابل توجهی در رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجوی گوگل تاثیر بگذارد. یک مطالعه نشان داد که میانگین نرخ پرش حدود 49 درصد است. بسیاری معتقدند نرخ پرش 50 تا 60 درصدی قابل قبول است. اگر نرخ پرش شما بسیار کمتر از آن باشد، معنی آن این است که سایت شما محتوایی که کاربر به دنبال آن است را ندارد و صفحه شما کمتر در نتایج جستجو ظاهر می شود.

نرخ کلیک و زمان حضور در سایت از دیگر فاکتورهای مهم رتبه‌بندی گوگل در تجربه سئو داخلی هستند. این پارامترها به گوگل می گویند که آیا شخصی وقتی از نتایج جستجو روی سایت شما کلیک می کند، آنچه را که می بیند دوست دارد یا خیر.

 

6. سئوی فنی یا سئوی تکنیکال

سئوی فنی یا تکنیکال هنوز یک عامل مهم رتبه بندی گوگل است. سئوی فنی شامل موارد زیر می باشد:

  • کلمات کلیدی در عنوان صفحه و تگ عنوان
  • برچسب‌های هدر بهینه شده برای کلمات کلیدی
  • توضیحات متا به درستی با 110 تا 150 کاراکتر بهینه شده است
  • متن و برچسب جایگزین غنی از کلمات کلیدی
  • نشانه گذاری طرحواره یا اسکیمای مناسب

خوشبختانه، سئوی تکنیکال می‌تواند یکی از ساده‌ترین موارد برای تنظیم در وب‌سایت شما باشد. اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی مرتبط در تمام سرتیترها و داده های متا استفاده می کنید. راه انجام این کار داشتن یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی با کیفیت است که داده های پیچیده رقبا و کیوردگپ را در اختیار شما قرار می دهد.

 

7. سوشال سیگنال

تعداد اشتراک گذاری های اجتماعی بر رتبه بندی کلی یک صفحه وب تأثیر می گذارد. به خاطر داشته باشید که حضور در شبکه های اجتماعی مختلف نیز یک عامل اعتماد مهم است. اگر بازدیدکنندگان بتوانند شما را در رسانه های اجتماعی پیدا کنند و ببینند که شما فعال هستید، ممکن است تمایل بیشتری به خرید از شما داشته باشند.

 

8. اعتبار و مرتبط بودن محتوا

گوگل به محتوای واقعی که مردم تولید می‌کنند توجه بیشتری می‌کند و به این موضوع اهمیت می‌دهد که آیا یک وب‌سایت واقعاً راه‌حل‌هایی را برای مردم ارائه می‌دهد یا فقط می نویسند که رتبه بگیرند؟

در سایت خود وبلاگی را راه اندازی کنید که در آن افراد بتوانند بیایند و هر آنچه را که می خواهند در مورد یک موضوع بدانند، پیدا کنند. اگر سایت شما نگاهی جامع به چیزی ارائه دهد، گوگل شما را به عنوان یک مرجع می بیند. پس مرجع حوزه خود باشید.

 

9. اطلاعات واقعی کسب و کار

این عامل رتبه‌بندی گوگل یکی از موارد جدید است اما در دسته سیگنال‌های اعتمادسازی قرار می‌گیرد. از آنجایی که افراد بیشتر و بیشتری برای همه چیز به اینترنت مراجعه می کنند، باید تجربه داخل فروشگاه را به وبسایت خود منتقل کنید. این یعنی چی؟

این بدان معناست که مردم انتظار دارند بتوانند تلفن را بردارند و با شما تماس بگیرند. آنها می‌خواهند ببینند شما در کجا مستقر هستید و انتظار دارند که شما آنجا باشید و به سؤالات شان در زمانی مناسب پاسخ دهید.

ایجاد یک صفحه «درباره ما» با تصاویر واقعی، افزودن یک آدرس به وب سایت و ساخت صفحه تماس با ما دارای آدرس شبکه های اجتماعی، ایمیل  و شماره تماس می تواند به افزایش اعتبار کمک کند.

 

10. طول محتوا

همیشه ثابت شده است که محتوای طولانی تر عملکرد بهتری دارد. محتوای طولانی‌تر، اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی بیشتر و بازدیدهای صفحه منحصر به فرد بیشتری را به همراه دارد. محتوای طولانی‌تر نیز تمایل دارد جایگاه خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ کند. حالا، این به این معنا نیست که بروید و سالاد محتوای 10 هزار کلمه ای درست کنید! کیفیت محتوا، مرتبط بودن و بررسی جامع موضوع اهمیت بیشتری دارد. با این حال، اگر بتوانید مقاله جامع‌تری که طولانی‌تر از رقیب باشد جمع آوری کنید، شانس بیشتری برای رتبه‌گرفتن خواهید داشت.

5/5 - (1 امتیاز)

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *