دوره آموزش NFT

لوگو png

کاشت مژه در فتوشاپ (افزودن مژه دلخواه در فتوشاپ)

کاشت مژه در فتوشاپ

کاشت مژه در فتوشاپ

کاشت مژه در فتوشاپ بسیار دشوار است، زیرا در واقع، مژه را نباید ویرایش کرد، بلکه باید آن را افزود. البته راه ساده تری نیز برای روتوش مژه وجود دارد که آن را در دوره آموزش روتوش بیوتی ریتاچ آموزش داده ایم اما در این آموزش سعی داریم با یک پلاگین این کار را انجام دهیم. برای ساده‌تر کردن روش کار، از براش های Corey Barker استفاده می‌کنیم که به همراه میکاپ آرتیست حرفه‌ای Shelley Žiar مجموعه‌ای براش برای ایجاد مژه‌های زیبا ساخته‌اند. در این مقاله نحوه استفاده از براش های مجموعه Corey Barker را برای کاشت مژه در فتوشاپ یاد خواهیم گرفت.

افزودن مژه در فتوشاپ

همانطور که گفتیم برای افزودن مژه در فتوشاپ از مجموعه براش های کوری بارکر استفاده می کنیم. بدون حاشیه سر اصل مطلب می رویم و مراحل را به ترتیب توضیح می دهیم:

مرحله 1

ما در این عکس مژه های شگفت انگیزی را به چشمان یک مدل اضافه می کنیم که مژه ها را در لایه های جداگانه ایجاد می کند. بنابراین اول از همه، در پایین پانل لایه‌ها، روی ایجاد یک لایه جدید کلیک کنید.

مرحله اول کاشت مژه در فتوشاپ ایجاد لایه جدید

مرحله ۲. دانلود مجموعه براش Corey barker

با استفاده از این لینک مجموعه براش های Corey barker را دانلود کنید. برای افزودن این براش ها به Adobe Photoshop، ابزار Brush را فعال کنید و سپس روی نماد با قلم مو در نوار ابزار کلیک کنید تا پالت براش ها باز شود. منوی پالت براش را باز کرده و دستور Load Brushes را انتخاب کنید. فایل زیپ را از حالت فشرده خارج کنید و مسیر فایل را وارد کنید. سپس روی Open کلیک کنید.

دانلود مجموعه براش Corey barker

مرحله 3

مجموعه جدیدی از براش ها برای کاشت مژه در فتوشاپ در پایین پالت، زیر مجموعه ای از براش های استاندارد ظاهر می شود. از هر براش دو نسخه برای نقاشی روی چشم چپ و راست وجود دارد. برخی از براش ها دارای اندازه 700 پیکسل هستند، بنابراین می توانید از آنها برای تصاویر با وضوح بالا استفاده کنید. تنها اشکال این روش این است که کسانی که با تصاویر با وضوح بالا کار نمی کنند باید اندازه براش پیش فرض را برای مطابقت با عکس کاهش دهند. برای انجام این کار، فقط مقدار پارامتر Size را در بالای براش های پالت تغییر دهید. براش مدل مناسب را انتخاب کنید. ما از “مژه های طبیعی چشم گربه ای Cat eye natural lashes” استفاده کرده ایم.

انتخاب براش موردنظر از براش های Corey barker

مرحله 4

تصویر چشم را بزرگنمایی کنید. در پالت براش ها، اندازه براش انتخابی را کاهش دهید تا اندازه چشمی که می خواهید مژه ها به آن اضافه شوند، مطابقت پیدا کند. براش را به جایی ببرید که بتوان از آن برای تخمین اندازه آن استفاده کرد.

برای تنظیم رنگ سیاه به عنوان رنگ اصلی، <0> را فشار دهید و در نزدیکی ناحیه ای که می خواهید تصویری از مژه ها اضافه کنید، کلیک کنید. یک کلیک برای قرار دادن مژه در جای درست کافی نیست و باید آن را حرکت دهید یا بچرخانید یا حتی هر دو. هم اکنون جایی برای شروع کار پیدا کرده ایم. پس با خیال راحت همانطور که در شکل نشان داده شده یکبار کلیک کنید. فراموش نکنید که مژه به لایه شبکه ای که در مرحله 1 ایجاد کردیم اضافه می شود، بنابراین در هنگام تغییر اندازه و شکل آن آزادی عمل کامل خواهیم داشت.

مرحله ۴ افزودن مژه در فتوشاپ

مرحله 5

برای اینکه مژه تصویر یک چشم را تایید کند، باید آن را باز کرد. برای اجرای دستور Free Transform از کلیدهای ترکیبی Ctrl + T در ویندوز ( ⌘+ T در مک) استفاده کنید. داخل کادر محدود کننده کلیک کنید و مژه را به ناحیه دقیق تری بکشید. نشانگر را به خارج از کادر محدود حرکت دهید. روی نشانگر کلیک کرده و بکشید تا مژه در تصویر چشم بهتر به نظر برسد.

مرحله ۵ کشیدن مژه به جای دقیق تر

مرحله 6

برای تطابق کامل مژه با چشم، باید کمی تغییر شکل داده شود. روی دکمه سمت راست ماوس در داخل کادر محدود کلیک کنید و Warp را در منوی کشویی انتخاب کنید.

مرحله ۶ warp

مرحله 7

روی هر یک از 9 مستطیل کلیک کنید و نشانگر را بکشید تا به ناحیه مورد نظر منحرف شود. روی هر قسمت که کلیک کنید، مژه موقعیت خود را به همان ترتیب تغییر می دهد. شما می توانید آن را به تنهایی با کلیک کردن و کشیدن تصویر به دلخواه تغییر دهید.

مرحله ۷ تغییر موقعیت مژه

مرحله 8

مژه را به صورت دلخواه قرار دهید، < Enter > (< Return>) را فشار دهید تا تغییر شما حفظ شود. برای اینکه مژه‌های اضافه شده بهتر با مژه‌های واقعی ترکیب شوند و طبیعی‌تر به نظر برسند، می‌توانید Opacity را کمی کاهش دهید. مثلاً تا 80 درصد. حالا مژه ها طبیعی تر به نظر می رسند و کاشت مژه در فتوشاپ برای مژه های بالا انجام شده است. با این حال، ایجاد مژه های بالایی روی چشم دوم به زمان بسیار کمتری نیاز دارد. زیرا ما از مژه های بالایی که قبلا ایجاد کرده ایم، استفاده خواهیم کرد.

مرحله ۸ کاشت مژه در فتوشاپ

البته این برای کسانی است که در عکس آن ها دو چشم وجود دارد. حال کلید ترکیبی Ctrl + J را در ویندوز ( در مک < ⌘+ J>) فشار دهید تا لایه را با مژه هایی که برای چشم دیگر ایجاد کرده اید، کپی کنید. ابزار Move را انتخاب کرده و مژه های بالایی را که برای چشم اول ایجاد شده اند به سمت چشم دوم بکشید. لازم است یک کپی از مژه های بالایی چشم را به صورت افقی منعکس کنید تا آنها را به مژه های بالایی چشم دوم تبدیل کنید. دستور Free Transform را اجرا کنید، سپس در کادر مرزی کلیک راست کرده و Flip Horizontal را انتخاب کنید.

به ندرت اتفاق می افتد که هر دو چشم افراد دقیقاً یک اندازه و شکل داشته باشند. بنابراین یک بار دیگر، روی دکمه سمت راست ماوس در کادر محدود کلیک کنید، اما این بار Warp را در منوی زمینه انتخاب کنید. فرم مژه ها را طوری تغییر دهید که با تصویر چشم دوم مطابقت داشته باشد. پس از تکمیل تبدیل، < enter > ( < return > در مک) را فشار دهید.

 

مرحله 9

یک لایه خالی جدید برای مژه های پایین در بالای لیست لایه ها اضافه کنید. پالت براش ها را باز کنید و در لیست براش ها به سمت براش های تک مژه بروید. یک براش مناسب انتخاب کنید (ما از مژه پایین 3 استفاده کردیم). اندازه مژه را به اندازه معقولی کاهش دهید.

انتخاب تک مژه برای مژه پایین

مرحله 10

حالا برای تکمیل افزودن مژه در فتوشاپ باید مژه های پایین را درست کنیم. روی صفحه گزینه های براش، که در پنل، در سمت راست نماد پالت است، کلیک کنید.

در سمت چپ پنل براش، Shape Dynamics را انتخاب کنید. برای تغییر اندازه خودکار هر مژه، نوار لغزنده Size Jitter را به موقعیت 40% بکشید. همچنین برای تغییر زاویه شیب هر یک از مژه ها، لغزنده Angle Jitter را در موقعیت 3% قرار دهید. مطمئن شوید که در بالای پنل لیست کشویی، Control روی Off تنظیم شده باشد. نتایج تغییر حرکت براش در پنجره پیش نمایش در پایین پنل Brush ظاهر می شود.

مرحله ۱۰ افزودن مژه در فتوشاپ درست کردن مژه پایین

مرحله 11

زاویه هر یک از مژه های پایین کمی متفاوت است، بنابراین هنگام کشیدن به صورت دستی باید به آن توجه کنید. در گوشه سمت چپ بالای پنل براش، روی Brush Tip Shape کلیک کنید. پس از هر پنج یا شش کلیک، از این پنجره برای تغییر کمی براش استفاده کنید. 5-6 کلیک کنید و کمی زاویه براش را تنظیم کنید. هنگام تغییر زاویه، مکان نمای براش برای کشیدن مژه ها مطابق با آن تغییر می کند.

مرحله ۱۱ تغییر زاویه براش

مرحله 12

چند مژه دیگر بکشید و زاویه براش را در پنل براش بچرخانید. وقتی نوبت به وسط پلک می رسد، لازم است زاویه مژه ها را برعکس تغییر دهید تا مژه ها طبیعی به نظر برسند. بنابراین، وقتی به مرکز چشم رسیدید، Flip X را در پنل Brush انتخاب کنید. هنگامی که به بینی نزدیکتر می شوید، اندازه مژه ها باید کاهش یابد، بنابراین نوار لغزنده Size را کمی به سمت چپ در پنل Brush بکشید.

مرحله ۱۲ کاشت مژه در فتوشاپ

مرحله 13

برای لایه ای که مژه های پایینی را دارد، مقدار Opacity را کاهش دهید تا مژه های کشیده در مقایسه با چشم، طبیعی تر به نظر برسند. برای اینکه به تصویر مژه کمی عمق دهید، یک استایل لایه اضافه کنید. روی دکمه سمت راست ماوس روی لایه کلیک کنید، Blending Options را انتخاب کنید و در منوی باز شده Drop Shadow را انتخاب کنید. برای مثال Opacity را تا 80 درصد کاهش دهید.

مرحله نهایی مژه پایین

کلام آخر

کاشت مژه در فتوشاپ مهارتی است که باید هر روتوش کارحرفه ای آن را بلد باشد. برای یک روتوش عکس حرفه ای این آموزش را چند بار تمرین کنید تا به آن مسلط شوید. در ضمن ما از همان روشی برای مژه های پایین استفاده کردیم که برای مژه های بالا انجام دادیم. لایه را با تصویر مژه پایینی برای چشم دیگر کپی می کنیم. با استفاده از ابزار Move تصویر مژه ها را با حداکثر دقت ممکن به سمت دیگر بکشید. چشم مجدداً از Free Transform استفاده کنید و نشانگر را به خارج از کادر مرزی حرکت دهید تا تصویر مژه ها به موقعیت دلخواه بچرخد. خب آموزش افزودن مژه در فتوشاپ به پایان رسید:)

5/5 - (1 امتیاز)

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *