دوره آموزش NFT

لوگو png

از بین بردن چروک لباس در فتوشاپ

از بین بردن چروک لباس در فتوشاپ

از بین بردن چروک لباس در فتوشاپ

از بین بردن چروک لباس در فتوشاپ یکی از بخش های مهم در روتوش است و قسمتی از مجموعه دوره آموزش روتوش ایس لرن می باشد. حذف چروک لباس یکی از بزرگترین دغدغه های اکثر علاقه مندان به عکس است! چه در حال عکاسی از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده، عکاسی از یک مدل، یا به سادگی مستندسازی لباس خود هستید، چین و چروک ها می توانند بسیار آزاردهنده باشند. اما نگران نباشید. راه های زیادی برای خلاص شدن از شر آنها و از بین بردن چین و چروک لباس وجود دارد. فتوشاپ برای رفع و از بین بردن چین و چروک های عکس ها ترفندهای زیادی در آستین خود دارد. در اینجا یک روش سریع و آسان برای از بین بردن چروک لباس در فتوشاپ آموزش داده ایم.

روتوش چروک لباس در فتوشاپ

روتوش چروک لباس در فتوشاپ یکی از مهارت های لازم برای هر روتوش کار حرفه ای و عکاس می باشد. چین و چروک می‌تواند حتی زیباترین عکس‌ها را غیرجذاب جلوه دهد. متأسفانه هر چقدر هم که لباس هایمان را اتو کنیم، این چین ها همچنان روی لباس هایمان ظاهر می شوند. خوشبختانه، فتوشاپ چند ترفند در آستین خود دارد تا چین و چروک های تصاویر شما را صاف کند و دوباره عالی به نظر برسد. اگرچه این نوع ویرایش تصویر ممکن است دشوار به نظر برسد، اما تعجب خواهید کرد که انجام آن با فتوشاپ و تکنیک های زیر چقدر آسان است. شما به عنوان ادیتور عکس نیاز دارید که حذف چین و چروک لباس در فتوشاپ را فرا بگیرید. همه چیزهایی را که برای از بین بردن این چروک‌های مزاحم یک‌بار برای همیشه نیاز دارید، در اینجا پیدا خواهید کرد! پس با Acelearn همراه باشید.

 

مراحل رفع چروک لباس در فتوشاپ با استفاده از ابزار Color Replacement

​​باز کردن تصویر

برای شروع گام به گام مراحل رفع چروک لباس در فتوشاپ ابتدا عکس را در فتوشاپ باز کنید. برای باز کردن فایل می توانید از قابلیت Drag and Drop یا گزینه Open File در فتوشاپ استفاده کنید. پیشنهاد می کنم از کشیدن و رها کردن استفاده کنید. زیرا تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصویر را از پوشه مورد نظر در سیستم خود بکشید و در فتوشاپ رها کنید.

 

کپی کردن لایه پس زمینه

پس از باز کردن فایل در فتوشاپ، یک لایه پس زمینه در تب Layers مشاهده خواهید کرد. اکنون باید لایه پس زمینه را کپی کنید. این به شما کمک می کند تا ویرایش غیر مخرب عکس را انجام دهید. برای کپی کردن لایه پس‌زمینه، ماوس را روی لایه پس‌زمینه نگه دارید، سپس کلیک راست کنید. در آنجا گزینه ای برای انتخاب Duplicate Layer خواهید دید. این لایه را برای شما کپی می کند.

 

ابزار Color Replacement را انتخاب کنید

در این مرحله از روتوش چروک لباس در فتوشاپ باید ابزار Color replacement را از نوار ابزار فتوشاپ انتخاب کنیم. ماوس را روی نماد ابزار براش نگه دارید و روی آن کلیک راست کنید. لیستی از ابزارهای مختلف براش را مشاهده خواهید کرد. سپس Color replacement را انتخاب کنید. یک ابزار Color replacement نمونه ای از رنگ لباس را می گیرد و به شما کمک می کند چین و چروک را رنگ کرده و آن ها را محو کنید.

انتخاب ابزار Color Replacement برای روتوش چروک لباس در فتوشاپ

براش کشیدن روی چین و چروک ها

در این مرحله از اتو کردن لباس در فتوشاپ یک براش نرم انتخاب کرده و Opacity را روی بین 80 الی 85 درصد تنظیم کنید. سپس به قسمت هایی از لباس که چروک می بینید، براش بکشید. به تدریج می بینید که چین و چروک ها محو می شوند و رنگ پیراهن جایگزین آن می شود.

تنظیم کنتراست و رنگ

تنظیم رنگ و وضوح برای اتو کردن لباس در فتوشاپ

بعد از رفع چروک لباس در فتوشاپ، با استفاده از curves adjustment layer می توانید رنگ لباس را تنظیم کنید. این به شما کمک می کند تا رنگ کلی، روشنایی و کنتراست تصویر پیراهن را تنظیم کنید.

 

تنظیم Curves

به Adjustments زیر تب Layers بروید و گزینه curves را انتخاب کنید. سپس نقطه مرکزی منحنی را انتخاب کرده و کمی به سمت بالا بکشید. تغییرات را در تصویر خواهید دید. همانطور که می خواهید تنظیم کنید. سپس این روند به پایان می رسد.

تنظیم منحنی ها برای روتوش لباس

قبل و بعد از حذف چین و چروک لباس در فتوشاپ

به تصویر قبل و بعد از حذف چین و چروک لباس در فتوشاپ که با استفاده از ابزار Color Replacement ویرایش کرده ایم نگاهی بیندازید. شما هم با تمرین می توانید به این روش مسلط شوید.

قبل و بعد از بین بردن چروک لباس در فتوشاپ

از بین بردن چروک لباس در فتوشاپ با استفاده از ابزار Clone Stamp

روش دیگر برای از بین بردن چروک لباس در فتوشاپ استفاده از ابزار Clone Stamp است. این یک راه عالی برای خلاص شدن از شر بهم ریختگی و چروک لباس است؛ به خصوص اگر همه در یک جا باشند. ابزار Clone Stamp را انتخاب کرده و براش نرم را بردارید. اندازه براش را طوری تنظیم کنید که تمام رنگ بنفش را بپوشاند. سپس، قرمز را فشار دهید و براش را به آنجا بکشید.

اکنون باید کلیک را با کشیدن موس در همان خط رها کنید. این کار فرآیند رفع چروک لباس در فتوشاپ را کامل می کند. اگر چندین چین و چروک وجود دارد که باید از نواحی مختلف لباس حذف شود، گزینه Content-Aware Fill ممکن است بهترین راه حل برای شما باشد. به این ترتیب می توانید چروک ها را انتخاب کرده و سپس کلیک کنید تا به قسمت دیگری از تصویر بکشید. این کار چین و چروک تصویر اصلی را حذف می‌کند و پیکسل‌های بخش جدید را جایگزین آن می‌کند تا این کار به خوبی انجام شود. این یک گزینه عالی برای استفاده در صورت وجود چین و چروک در قسمت های مختلف عکس است. می توا نهایتا 9 قسمت مختلف را برای پر کردن با پیکسل انتخاب کنید. این کار پیکسل ها را ترکیب می کند و چین و چروک ها را از بین می برد.

 

اتو کردن لباس در فتوشاپ با استفاده از Smart Object و Rotate Tool

روش دیگری که می توانید برای اتو کردن لباس در فتوشاپ استفاده کنید، استفاده از ابزارهای Smart Object و Rotate Tool است.  این تکنیک وقتی به درد می خورد که چین های مختلف بر روی لباس وجود داشته باشد. با انتخاب ابزار Smart Object و Rotate شروع به کلیک کردن روی چروک های لباس کرده و بکشید.

سپس روی قسمتی که چروک ندارد کلیک کرده و بکشید (فراموش نکنید که در نهایت کلیک را رها کنید). با این کار پیکسل های این قسمت با هم ترکیب شده و چروک های قسمت اول محو می شوند. چون پیکسل های قسمت دوم جایگزین پیکسل های ناحیه اول شده اند.

Shake Reduction نیز یک روش عالی برای روتوش چروک لباس در فتوشاپ است. Shake Reduction را انتخاب کرده و نوع پارچه لباس را تعیین نمایید. حالا باید ناحیه دارای چروک را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. حالا باید روی آن بکشید. با این کار می بینید که چروک ها حذف می شوند و جنس لباس موردنظر جایگزین می شود. با این تفاوت که کاملا اتو شده است. این تکنیک در صورتی وجود چروک بزرگ برای حذف چین و چروک لباس در فتوشاپ مناسب می باشد.

 

کلام آخر

همانطور که می بینید، روش های مختلفی برای از بین بردن چروک لباس در فتوشاپ وجود دارد. اگر فقط با چند چین و چروک مواجه هستید، می توانید از ابزار Clone Stamp استفاده کنید. اگر در نواحی مختلف عکس خود چین و چروک دارید، یا اگر چین و چروک بزرگی دارید که ناحیه بزرگی را می پوشاند، گزینه Content-Aware Fill یک انتخاب عالی است. در صورت وجود چندین چروک و دشواری انتخاب آن ها، می توانید از ابزار Smart Object and Rotate یا گزینه Shake Reduction استفاده کنید. مهم نیست از چه روشی برای اتو کردن لباس در فتوشاپ استفاده می کنید، می توانید مطمئن باشید که با این روش ها، قادر خواهید بود هر چروکی را از روی لباس حذف کنید.

به این مقاله امتیاز بده :

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *