دوره آموزش NFT

لوگو png

بررسی رتبه کلمات کلیدی وبسایت

بررسی رتبه کلمات کلیدی

هیچ کس نمی تواند انکار کند که سئو یکی از حیاتی ترین جنبه های بازاریابی دیجیتال است.بررسی رتبه کلمات کلیدی وبسایت و اینکه چگونه رتبه بندی می شوند، تصویری از نحوه ارزیابی محتوای شما توسط گوگل در مقایسه با رقبای شما به شما ارائه می دهد. و این اطلاعات ارزشمندی است! این داده ها می توانند به شما کمک کنند تا ببینید آیا تلاش های بهینه سازی شما واقعاً عمل می کند یا خیر. و ما فقط در مورد سرعت سایت شما یا چند بار استفاده از یک کلمه کلیدی در صفحه خود صحبت نمی کنیم.

گوگل به محتوای محتوای شما توجه زیادی می کند. آیا بهترین پاسخ را برای یک پرسش خاص ارائه می دهید؟ آیا خواندن آن آسان است و به روشی کاربرپسند قالب بندی می شود؟ همه اون چیزا مهمه و اگر رتبه خوبی ندارید، احتمالاً به این معنی است که هنوز جا برای پیشرفت وجود دارد.

بررسی رتبه کلمات کلیدی بدون ابزار مناسب کار سختی است

بررسی رتبه کلمات کلیدی و نظارت بر موقعیت صفحات شما در جستجو کار چندان آسانی نیست. گوگل آنالیتیکس و کنسول جستجو برخی از اطلاعات را در مورد موقعیت های جستجو و جستارهایی که صفحات شما برای آنها پیدا می شود نشان می دهد، اما به گونه ای ارائه نشده است که استفاده از آن آسان باشد. به عنوان مثال، اگر صفحه خاصی را جستجو کنید، می توانید میانگین موقعیت جستجوی آن را ببینید، اما این عدد، موقعیت جستجو در تمام جستارهایی است که برای آن پیدا شده است. و برای فهمیدن اینکه آیا صفحه شما برای یک پرس و جو خاص رتبه بندی می شود، کمی کار می طلبد.

اینجاست که ردیاب‌های رتبه کلمات کلیدی وارد عمل می‌شوند. این ابزارها (که تقریباً همیشه باید برای آنها هزینه بپردازید) به گونه ای طراحی شده اند که شما به سادگی کلمه کلیدی را اضافه می کنید که می خواهید صفحه شما برای آن رتبه بندی شود و آنها تمام اطلاعات را با هم جمع می کنند و در قالبی به شما نشان می دهند که به راحتی قابل درک باشد. یک ردیاب رتبه کلیدواژه نظارت بر کلمات کلیدی را در طول زمان بسیار آسان‌تر می‌کند، بنابراین وقتی چیزی تغییر می‌کند به راحتی متوجه می‌شوید. و این بدان معناست که شما می توانید تصمیمات استراتژیک بگیرید و بلافاصله اقدام کنید.

ابزار ایرانی رنک فایند، یک ابزار آنالیز سئو است که در بخش رتبه یاب خود، این امکان را فراهم کرده است که وبسایت خود را وارد کنید و با ورود کلمات کلیدی، رتبه آن ها را ردیابی کنید.

بررسی رتبه کلمات کلیدی وبسایت

بررسی رتبه کلمات کلیدی وبسایت یکی از آنالیزهای حیاتی در بحث سئو است که می توانید رتبه کلمات کلیدی خود و رقبای را ردیابی کنید. ابزار رتبه یاب رنک فایند، این امکان را فراهم کرده است و آنالیز رتبه کلمات کلیدی را آسان تر نموده است. شما می توانید وارد سایت رنک فایند شده و پکیج های این مجموعه را مشاهده کنید.

علاوه بر رتبه یاب، ابزارهای دیگری نیز وجود دارد که شامل کیوردیاب برای پیدا کردن کیوردگپ، ابزار ملخ برای بررسی سرچ کنسول رقبا، ابزار دامنه یاب پیشرفته برای پیدا کردن نام دامنه ثبت نشده و… است. در ابتدا، سایت رنک فایند امکان استفاده رایگان یک ماهه به صورت محدود از ابزارها را می دهد اما تنها شامل ابزارهای کیوردیاب و ملخ می شود.

در این بخش ما قصد داریم ابزار رتبه یاب و تجربه خود را از این ابزار بیان کنیم.

رتبه یاب

ابتدا پکیج موردنظر خود را بسته به نیاز و استفاده خود تهیه کنید و پس از فعال شدن پکیج، وارد بخش رتبه یاب شوید. در این قسمت، لازم است که “افزودن سایت جدید” را کلیک کرده و عنوان و آدرس سایت را همانند دستورالعمل ذکر شده، وارد کنید. سپس افزودن کیورد را کلیک کنید و کیوردهای موردنظر خود را که می خواهید ردیابی و آنالیز کنید، اضافه کنید.

در این بخش امکان درج فله ای کلمه کلیدی وجود دارد و می توانید درجه اهمیت کیوردها را از صفر تا ۱۰ مشخص کنید و در هر خط، یک کیورد وارد کنید. دقت کنید که تعداد سایت ها و کلمات کلیدی که می توانید وارد کنید، به وسیله پکیجی که خریداری می کنید، محدود می شود. پس مطمئن شوید که کلمات مهم خود را اول وارد کنید.

بعد از این کلمات کلیدی خود را وارد کردید، وارد داشبورد آنالیز رتبه یاب می شوید. مشاهده می کنید که کلمه کلیدی برای شما فعال شده است. در این بخش می توانید هر کلمه کلیدی را ویرایش، حذف، تغییر وضعیت و موارد دیگر را اعمال کنید. با کلیک بر روی بررسی رتبه، ردیابی کلمه کلیدی شما آغاز می شود. ممکن است سایت شما برای ردیابی فعال نشده باشد و با کلیک بر روی بررسی رتبه، با خطای “ابتدا سایت خود را فعال کنید” مواجه شوید. پس برگردید و با تغییر وضعیت سایت خود آن را فعال کنید.

پس از فعال کردن، امکان بررسی رتبه کلمات کلیدی برای شما فراهم می شود.

پس از بررسی رتبه، رتبه کلمه کلیدی شما مشخص می شود. از بخش دوره نمایش، می توانید بازه زمانی بروزرسانی وضعیت کلمه کلیدی را تعیین کنید تا با بررسی جایگاه فعلی و قبلی، آنالیز موردنظر را انجام دهید و میزان پیشرفت خود را بررسی کنید. با کلیک روی مشاهده آمار، می توانید نمودار پیشرفت کلمه کلیدی را در طول زمان مشاهده کنید. همچنین بخش رتبه یاب، امکان گرفتن خروجی اکسل و پی دی اف از گزارش کلمه کلیدی را فراهم کرده است که می توانید برای گزارش دادن، به راحتی از کلمه کلیدی مدنظر، خروجی بگیرید و برای کارفرما ارسال کنید.

مزایای رتبه یاب

  1. رنک فایند با ابزار رتبه یاب، ردیابی کلمات کلیدی را بسیار آسان تر کرده است. به طوری که لازم نیست برای پیدا کردن رتبه کلمه کلیدی دنبال آن ها بگردید.
  2. امکان آنالیز پیشرفت رتبه کیوردها را در طول زمان فراهم کرده است.
  3. با استفاده از ابزار رتبه یاب رنک فایند، می توانید گزارش رتبه کلمات کلیدی خود را در یک داشبورد ساده و کاربرپسند مشاهده و تحلیل کنید.
  4. تحلیل رتبه کلمات کلیدی آسان تر شده است و در زمان، بسیار صرفه جویی می شود. این ویژگی، لازمه هر ابزار آنالیز سئو است که رتبه یاب در این بحث، بسیار موفق عمل کرده است.
  5. گزارش رتبه کلمات کلیدی و پیشرفت آنها نیز برای کارفرما، با امکان خروجی گرفتن از کلمه کلیدی وجود دارد که با یک کلیک، می توانید این کار را انجام دهید.
به این مقاله امتیاز بده :

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *