دوره آموزش NFT

لوگو png

لینک سازی محلی یا لینکسازی در لوکال سئو

لینک سازی محلی - ایس لرن

استراتژی لینک سازی محلی یا لینک بیلدینگ در لوکال سئو به این دلیل است که مصرف کنندگان می خواهند با مشاغل محلی ارتباط برقرار کنند. به گفته گوگل، جستجوهای Near me یا نزدیک من هر ساله 500 درصد افزایش می یابد. علاوه بر این، 81 درصد از مصرف کنندگان از گوگل برای جستجوی اطلاعات در مورد مشاغل محلی در سال 2021 استفاده کردند.

این برای یک سئوکار چه معنایی می تواند داشته باشد؟ خوب، اگر امیدوارید به مشتریان محلی دسترسی پیدا کنید، باید مطمئن شوید که آنها می توانند کسب و کار شما را به صورت آنلاین پیدا کنند. شما باید محتوای خود را به بالای رتبه بندی های جستجوی محلی مرتبط گوگل ببرید و یکی از راه‌های انجام این کار استفاده از لینکسازی است. به طور خاص، لینک سازی محلی.

 

لینک سازی در سئوی محلی چیست؟

لینک سازی در سئوی محلی به دریافت لینک از وب سایت های دیگر اشاره دارد. این پیوندها به عنوان «بک لینک» یا «لینک ورودی» نیز شناخته می شوند و به افزایش ترافیک به وب سایت شما کمک می کنند.

سئوی محلی فرآیند بهینه سازی وب سایت شما برای جذب مشتریان از یک منطقه خاص است. پس لینک سازی در سئوی محلی، می شود فرآیند دریافت بک لینک از کسب و کارهای محلی با دو هدف:

  • افزایش دیده شدن شما در جستجوهای محلی ارگانیک
  • جذب ترافیک بیشتر از مشتریان محلی که به احتمال زیاد از شما خرید می کنند

 

چرا لینکسازی محلی مهم است؟

سه دلیل عمده برای لینکسازی محلی وجود دارد:

اولین مسئله این است که گوگل تعداد بک لینک های شما را هنگام تعیین رتبه صفحه در نظر می گیرد. هرچه تعداد بک لینک های با کیفیت بیشتری داشته باشید، شانس شما برای تضمین رتبه بندی صفحه اول بیشتر است. بیش از 67 درصد از کلیک ها به پنج نتیجه اول جستجوی ارگانیک اختصاص دارد.

دوم، لینک سازی به شما کمک می کند تا ترافیک موتور جستجوی خاص و بسیار هدفمند را به وب سایت خود هدایت کنید. با هدف دریافت ترافیک مناسب، به احتمال زیاد افرادی را جذب می کنید که قصد خرید دارند.

در نهایت، لینکسازی محلی یک راه عالی برای دیده شدن ارگانیک برند شما است. دیده شدن بهتر نام تجاریتان به شما کمک می کند تا مشتریان بالقوه خود را پرورش دهید.

 

استراتژی لینک سازی محلی

در این بخش 6 استراتژی لینک سازی محلی آماده کردیم:

1. از یک ابزار سئو برای یافتن و هدف قرار دادن بک لینک های رقبا استفاده کنید

چرا باید اهمیت دهید که رقبا بک لینک های خود را از کجا دریافت می کنند؟ چون احتمالا می توانید وبسایتی را پیدا کنید که دست و دلباز باشد و به شما نیز لینک دهد! بنابراین ارزش آن را دارد که با استفاده ابزارهایی مانند Ubersuggest بک لینک رقبای خود را آنالیز کنید.

در سایت Ubersuggest به ستون سمت چپ بروید و به “Backlinks Overview” در زبانه Backlinks کلیک کنید. در این بخش آدرس رقیب خود را سرچ کنید و وبسایت هایی را که به آن لینک داده اند، می توانید همراه با اطلاعاتی دیگر مشاهده کنید.

 

2. رویدادها و تبلیغات ویژه را برگزار کنید

آیا می‌خواهید حضور محلی خود را اعلام کنید و در حالی که فرصت‌های ایجاد لینک محلی را فراهم می کنید، آگاهی از برند را افزایش دهید؟

برگزاری رویدادها یا کمپین های ویژه را در نظر بگیرید. چند مورد از این رویدادها را برای الهام بخشی می توانیم نام ببریم:

  • اسپانسر یک تیم ورزشی محلی شدن
  • میزبانی برای جمع آوری کمک های خیریه
  • راه اندازی کردن یک کارگاه
  • برگزاری مسابقه و درنظر گرفتن جایزه ای مناسب

همچنین می‌توانید تبلیغاتی مانند نسخه محصول رایگان یا تخفیف‌های فصلی ارائه دهید. همه چیز به این بستگی دارد که چه چیزی برای مدل کسب و کار شما منطقی تر است. هنگامی که یک رویداد یا تبلیغات را انتخاب کردید، باید آن را تبلیغ کنید.

 

3. نام خود را در فهرست راهنماهای کسب و کار محلی ثبت کنید.

برای فرصت های ایجاد لینک محلی، دایرکتوری ها را هدف قرار دهید و شرکت خود را در لیست قرار دهید. برای مثال شما یک «فروشگاه کالای برق در تهران» دارید. اگر همین عبارت را در گوگل سرچ کنید، می توانید نتیجه ای با عنوان «لیست فروشگاه های کالای برق در تهران» پیدا کنید و درخواست کنید که عنوان فروشگاه و اطلاعات تماس و آدرس شما را نیز در سایت ثبت کنند.

لیست کسب و کار کالا برق تهران - ایس لرن
نتایج جستجوی گوگل برای فروشگاه کالای برق در تهران

هنگامی که آماده ارائه یک فهرست محلی هستید، دستورالعمل های آنها را به دقت دنبال کنید. جزئیات لازم کسب و کار خود مانند وبسایت و زمان حضور فیزیکی در فروشگاه، شرکت و … و شرح کوتاهی از کسب و کار خود را درج کنید. هر جزئیات کمک می کند تا وبسایت مربوطه کسب و کار شما را تأیید کند و می تواند شانس شما را برای پذیرش (و دریافت بک لینک) افزایش دهد.

 

4. وبلاگی ایجاد کنید و موضوعات محلی را پوشش دهید

آیا هنوز بخش وبلاگ در سایت خود ندارید؟ اگر نه، یکی را شروع کنید و روی موضوعات محلی تمرکز کنید. مطمئناً این مرحله به تلاش بیشتری از جانب شما نیاز دارد اما خواهید دید که ارزشش را دارد.

وبلاگ نویسی به شما امکان می دهد دانش و تخصص خود را به نمایش بگذارید که اعتماد مصرف کننده را افزایش می دهد و در نهایت آنها را تشویق می کند تا برند شما را نسبت به رقبا انتخاب کنند. پس وبلاگ نقش مهمی را در برندسازی دیجیتال دارد.

اشتراک گذاری محتوای وبلاگ در رسانه های اجتماعی آسان است. با گذشت زمان، اشتراک های بیشتر به معنای دیده شدن بیشتر برای برند شماست که ترافیک بیشتری را جذب می کند.

بک لینک ها فقط در صورت محتوای عالی و بی نظیر ممکن است به شما داده شود. پس زمانی را صرف تحقیق در مورد خواسته های مخاطبان خود کنید و مقالاتی را برای رفع نیازهای آنها بسازید. اگر خوانندگان محتوای شما را مفید بدانند، به آن لینک خواهند داد.

پست های خود را در شبکه های اجتماعی برجسته کنید. هرچه افراد بیشتری محتوای شما را به اشتراک بگذارند، احتمال بیشتری وجود دارد که به وبلاگ نویسانی که به دنبال محتوایی برای انتشار و لینک دادن هستند، دسترسی پیدا کنید.
در پلتفرم هایی مانند توییتر و لینکدین فعال باشید. اگر جایگاه خود را به عنوان یک متخصص محلی تثبیت کنید، امکان دریافت بک لینک را به صورت طبیعی به دست می آورید.

 

5. از وب سایت های سفر و نقد و بررسی محلی لینک دریافت کنید.

بر اساس تحقیقات، 98 درصد از کاربران نظرات درباره مشاغل محلی را مطالعه می کنند و 85 درصد از کاربران به دنبال خدمات یا فروشگاه های با ستاره امتیاز بالا هستند.  به عبارت دیگر، شما نیاز به بازخورد های مثبت دارید و آنها را از وب سایت هایی می خواهید که می توانند به شما در اهداف لینکسازی محلی شما کمک کنند.

پس بخش review یا نقد و بررسی و امتیازدهی را در سایت خود برای کاربران تسهیل کنید تا این کار را انجام دهند. از تخفیف ها یا مشوق هایی در سایت خود استفاده کنید. برای مثال کد تخفیف 50 درصدی برای خرید اول کاربر از شهر … .

نظرات مشتریان را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود برجسته کنید. این نظرات باعث جلب اعتماد کاربران جدید شده و ترغیب بیشتری به استفاده از خدمات یا محصولات پیدا می کنند.

گاهی لینک سازی محلی به صورت دستی باید اتفاق بیفتد. مثلا شما در کسب و کارهای محلی مرتبط یا نزدیک خود کامنت می گذارید و لینک سایت خود را قرار می دهید. یا در انجمن های محلی برند خود را پخش می کنید. همچنین می توانید از کسب و کار محلی بخواهید به شما لینک بدهد. اگر رقیبتان نباشد هم چه بهتر.

 

نتیجه گیری: لینک سازی محلی

لینک سازی در سئوی محلی یک راه عالی برای بهبود سئو، افزایش دید موتورهای جستجو و جذب ترافیک مرتبط به وب سایت شما است.

شما از طریق لینکسازی محلی سریعاً به نتیجه نخواهید رسید اما باید لینک سازی را به عنوان بخش کلیدی استراتژی بازاریابی بلندمدت خود در نظر بگیرید.

لازم تمام استراتژی هایی را که بررسی کردم، همه را یک جا وارد کنید. با استراتژی‌هایی شروع کنید که بیشترین معنا را برای کسب‌وکار شما دارند و روی تولید محتوای منظم و باکیفیت تمرکز کنید تا برند خود را معتبر کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *