دوره آموزش NFT

لوگو png

رنک فایند | ابزار ایرانی تحقیق کلمات کلیدی

رنک فایند - ایس لرن

رنک فایند یک ابزار ایرانی آنالیز سئو هست که توسط ابراهیم حنفی معروف به مستر سئوکار بنیان گذاری شده و به بهترین ابزار در نوع خود در ایران است و البته در مقایسه با رقیب های خارجی خود نیز خوش درخشیده است. همه متخصصان سئو در زمینه استراتژی تولید محتوای سایت خود نیاز به ابزاری برای یافتن بهترین کلمات کلیدی هستند و تعدادی ابزار از جمله Kwfinder, ubersuggest,… برای این هدف وجود دارد که ابزار ubersuggest را قبلا توضیح داده ام و توسط نیل پاتل سئوکار معروف ساخته شده است. حال می خواهم به توضیح ابزار ایرانی رنک فایند بپردازم.

 

رنک فایند ابزار ایرانی تحقیق کلمات کلیدی

رنک فایند به عنوان یک ابزار ایرانی تحقیق کلمات کلیدی ابزار مناسبی است و با این که مدت کوتاهی است که پا به این عرصه گذاشته و فعالیت خود را از آبان 1400 آغاز کرده است اما در بازه 5 ماهه اخیر پیشرفت های خوبی داشته است. سایت rankfind.ir رابط کاربری مناسبی دارد و به محض ورود به سایت و ثبت نام با پنل های این ابزار مواجه می شوید که با خرید پنل موردنظر خود از امکانات آن می توانید استفاده کنید. در این قسمت با توجه به نیازهای خود مناسب ترین پنل را تهیه کنید.

 

پنل های رنک فایند

پنل کیوردیاب رنک فایند - ایس لرن
پنل کیوردیاب رنک فایند

در تصویر بالا می توانید پنل کیوردیاب رنک فایند را مشاهده کنید که که به 3 بخش برنزی، نقره ای و طلایی تقسیم شده است که تفاوت آن ها در تعداد استفاده از ابزار کیوردیاب است و همچنین پنل طلایی دارای ابزار کیوردیاب پیشرفته می باشد که در پنل های دیگر موجود نیست.

شش پنل بعدی رنک فایند شامل تمامی امکانات این ابزار است و محدودیت استفاده از دامنه یاب و رتبه یاب را نیز اضافه کرده است و در صورت تمایل به استفاده از این ابزارها، بهتر است از بین این 6 پکیج نیاز خود را پیدا کرده و پنل موردنظر را تهیه کنید اما در صورتی که تمایل دارید تنها از ابزار کیوردیاب استفاده کنید، یکی از سه پنل بالا را تهیه کنید.

پکیج کامل رنک فایند 1 - ایس لرن
پکیج کامل رنک فایند 1

 

پکیج کامل رنک فایند 2 - ایس لرن
پکیج کامل رنک فایند 2

 

ابزارهای رنک فایند

همانطور که گفتم، ابزارهای رنک فایند کیوردیاب، رتبه یاب و دامنه یاب هستند که می خواهم امکانات این ابزارها و نحوه استفاده از آن ها را بررسی کنم.

کیوردیاب

کیوردیاب یا کیوردگپ یاب یا عنوان یاب ابزاری است که با یک سرچ، صدها کلمه کلیدی مرتبط به شما نمایش می دهد. این ابزار ادعا می کند که یک کیوردگپ یاب است و با جستجوی کلمه کلیدی موردنظر، می توانید عباراتی را که با فقر محتوا مواجه است، پیدا کرده و با تولید محتوا برای آن ها، به راحتی رتبه بگیرید و بازدید داشته باشید.

ابزار کیوردیاب رنک فایند - ایس لرن
ابزار کیوردیاب رنک فایند

در تصویر بالا می توانید توضیحات مربوط به ابزار کیوردیاب را ببینید. برای جستجو سه الگوریتم وجود دارد که اولی الگوریتم Long-tail هست که کلمات بلندتری را برای شما نمایش می دهد که میزان جستجوی کمی دارد اما رقابت هم در آن ها کم است و می توانید به راحتی در آن ها رتبه بگیرید.

الگوریتم دوم Mid-tale می باشد که کلمات با میزان جستجوی بالاتر و رقابت متوسط را پیشنهاد می دهد.

الگوریتم سوم برای جستجو، کیوردیاب پیشرفته است که کلمات با بیشترین گپ را نمایش می دهد و همچنین تعداد نتایج پیشنهادی بیشتر است. برای استفاده از کیوردیاب پیشرفته باید از پلنی استفاده کنید که از این ابزار پشتیبانی کند.

برای استفاده از ابزار کیوردگپ یاب کلمه تور برزیل را جستجو می کنم و پس از چند ثانیه انتظار، کیوردگپ پیشنهادی را می بینم.

کیوردگپ پیشنهادی تور برزیل - ایس لرن
کیوردگپ پیشنهادی ابزار کیوردیاب برای کلمه کلیدی تور برزیل

این کلمات برای تولید محتوا به من پیشنهاد می شوند که با توجه به نکته ای که در تصویر می بینید، نحوه مرتب سازی کلمات کلیدی از کمترین میزان جستجو به بیشترین است. با کلیک روی بررسی رقابت می توانید ببینید که آیا از این کلمات کلیدی در عنوان محتواها استفاده شده است یا نه. اگر کلمات کلیدی مدنظر را در عنوان محتوا در نتایج گوگل مشاهده نکردید، پس این کلمه کلیدی یک انتخاب عالی است و می تواند به راحتی در گوگل رتبه بگیرد.

جستجوی شما در ابزار کیوردیاب ذخیره می شود و هر زمان خواستید، می توانید به صورت فایل اکسل جستجوهای خود را دانلود کنید.

 

رتبه یاب

ابزار رتبه یاب رنک فایند یک ابزار عالی برای پیگیری کلمات کلیدی سایت شما است و معادل ابزار Rank tracking در ابزار Ubersuggest می باشد.

ابزار رتبه یاب - ایس لرن
ابزار رتبه یاب برای پیگیری کلمات کلیدی

در این بخش روی افزودن سایت جدید کلیک می کنم و سایت خودم را اضافه می کنم. تعداد سایت هایی هم که می توانید اضافه کنید، بستگی به پلن شما دارد.

با توجه به نکته ای که در تصویر بالا می بینیم، پس از افزودن سایت تغییر وضعیت می کنم تا سایتم برای پیگیری کلمات کلیدی فعال شود. سپس روی مشاهده کیوردها کلیک می کنم.

بخش مشاهده کیوردها در ابزار رتبه یاب - ایس لرن
بخش مشاهده کیوردها در ابزار رتبه یاب

در این بخش می توانم روی افزودن کیورد جدید کلیک کنم و کلمات کلیدی مدنظرم را یکی یکی اضافه کنم ولی ترجیح می دهم از درج فله ای استفاده کنم و کلمات کلیدی بیشتری را در زمان کمتر وارد کنم.

 

دامنه یاب

دامنه یاب ابزار دیگر رنک فایند است که برای پیدا کردن یک نام دامنه مناسب برای شما به وجود آمده است. با استفاده از این ابزار می توانید برای پسوندهای دات com، دات org، دات net، دات co و دات pw دامنه ای مناسب بیابید و آن را ثبت کنید.

ابزار دامنه یاب - ایس لرن
ابزار دامنه یاب

ابزار دامنه یاب برای جستجوی دامنه چند روش مختلف دارد. مثل جستجو بر اساس پسوند و پیشوند فروشگاهی، پسوندهای متداول فارسی، فیلم و موزیک، مجله و خبری، شرکتی، پسوند و پیشوندهای پرطرفدار و …

کلمه tour را براساس پسوندهای متداول فارسی جستجو می کنم و در بخش نمایش، دامنه های آزاد را انتخاب می کنم.

دامنه های پیشنهادی ابزار دامنه یاب - ایس لرن
دامنه های پیشنهادی ابزار دامنه یاب برای کلمه tour

تصویر بالا دامنه های پیشنهادی ابزار دامنه یاب است که رنگ سبز دامنه نشانگر آزاد بودن این دامنه ها است.

 

نتیجه گیری

ابزار رنک فایند یک ابزار خوب ایرانی برای تحقیق کلمات کلیدی و به دست آوردن کیوردگپ ها برای یک تولید محتوای خوب و رتبه گرفتن سریع تر است. استفاده از این ابزار سخت نیست و پنل های مختلفی دارد که بسته به نیازهای خود می توانید پلن خود را انتخاب کنید. رنک فایند یک ابزار تازه کار است اما در این مدت کم طرفداران زیادی پیدا کرده است و روز به روز در حال پیشرفت است. دور از انتظار نیست که به زودی، جای بسیاری از ابزارهای خارجی تحقیق کلمات کلیدی و آنالیز سئو را در بین سئوکاران ایرانی بگیرد.

1.6/5 - (19 امتیاز)

4 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *