دوره آموزش NFT

لوگو png

انواع ابزار Select در فتوشاپ

ابزار Select در فتوشاپ - Acelearn

فتوشاپ شامل ده ها روش مختلف برای انتخاب اشیا یا مناطقی از تصویر شماست. به همین دلیل می خواهیم انواع مختلف ابزار Select در فتوشاپ را توضیح دهیم. دلایل زیادی برای انتخاب مناطق وجود دارد. برای مثال، ممکن است بخواهید تنها به بخشی از تصویر خود یک سری تنظیمات خاص اضافه کنید. یا می خواهید یک شی را برای استفاده در تصویری، بردارید. این کارها در فتوشاپ و همچنین روتوش بسیار مهم هستند. در دوره آموزش روتوش ایس لرن می توانید به طور کامل روتوش حرفه ای را فرا بگیرید.

بیایید با مکان یابی این ابزارها در برنامه شروع کنیم. سپس، ما به 8 ابزار سلکت فتوشاپ که باید در مورد آنها بدانید، عمیق تر خواهیم پرداخت. در آخر نیز بحث بهترین ابزار Select در فتوشاپ را بررسی می کنیم. با Acelearn همراه باشید.

 

این مطلب را نیز مطالعه کنید : Gaussian blur در فتوشاپ

 

پیدا کردن ابزار Select در فتوشاپ

بسیاری از ابزارهای انتخاب در فتوشاپ در نوار ابزار تو در تو با ابزارهای مشابه قرار دارند.

هنگامی که یک ابزار سلکت را انتخاب می کنید، گزینه های بیشتری در بالای فضای کاری ظاهر می شود. گزینه‌ها اغلب شامل مجموعه‌ای از نمادها هستند که نحوه تعامل انتخاب‌های جدید با موارد موجود را توضیح می‌دهند.

اولی، یک مربع، هر بار یک انتخاب جدید ترسیم می کند. دومی، مربع های همپوشانی، به انتخاب های قبلی اضافه می کند. سومین مربع پر و خالی، انتخاب جدید را از قبلی کم می کند. همچنین می توانید با نگه داشتن کلید گزینه و انتخاب جدید کم کنید. چهارمین، مربع های همپوشانی، تنها ناحیه ای را که بین انتخاب های جدید و قبلی مشترک است، حفظ می کند. همانند تصویر زیر:

گزینه ها همچنین شامل تنظیماتی برای ضخیم شدن یا پر کردن حاشیه هستند. با کلیک بر روی جعبه anti-alias لبه ها صاف می شود. دکمه Select and Mask با استفاده از انتخاب شما (Option + Ctrl یا ⌘R) یک لایه ماسک ایجاد می کند. (تصویر بالا)

فتوشاپ همچنین دارای یک منوی کشویی انتخاب است. برخی از آنها ابزار سلکت هستند. دیگر ابزارهای select در فتوشاپ نوار ابزار را تغییر می دهند. Select All ابزار مفیدی است (Ctrl یا ⌘A)، همانطور که دستور Deselect (Shift + Ctrl یا ⌘D) نیز هست.

 

در فتوشاپ، یک ناحیه انتخاب شده با “نقاط پشت سر هم” مشخص می شود. این یک خط چین است که به نظر می رسد حرکت می کند. به طور پیش فرض، منطقه انتخاب شده در خط نقاط پشت سر هم قرار دارد. اما شما این امکان را دارید که آن را معکوس کنید. به منوی کشویی Select بروید و Select > Inverse (Shift + Ctrl یا ⌘I) را انتخاب کنید. این نوع Select، موارد خارج از خط چین را انتخاب می کند نه درون آن را. ممکن است کمی گیج کننده باشد زیرا به نظر نمی رسد چیزی تغییر کرده باشد. نقاط پشت سر هم سر جایشان هستند.

 

1. ابزار سلکت Marquee

ابزار Marquee به شما امکان می دهد یک شکل را روی یک ناحیه بکشید تا آن را انتخاب کنید. شما می توانید یک Select مستطیلی، یک Select بیضوی یا دو شکل تک خطی را انتخاب کنید. نوع ابزاری را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. روی تصویر خود کلیک کنید و شکل را به اندازه بکشید. Select زمانی که آن را آزاد می کنید ظاهر می شود. برای ایجاد یک مربع یا یک دایره، هنگام کشیدن کلید Shift را نگه دارید. به‌طور پیش‌فرض، شکل را از گوشه‌ای می‌کشید. برای ایجاد شکلی که از مرکز شروع می شود، کلید Alt یا Option را نگه دارید.

ابزار سلکت Marquee
ابزار سلکت Marquee در فتوشاپ

در نوار گزینه ها می توانید استایل را از Normal به Fixed Ratio تغییر دهید. این یک مربع یا یک دایره ایجاد می کند. شما همچنین می توانید یک اندازه از پیش تعریف شده برای سلکت انتخاب کنید.

سلکت مستطیلی یا Rectangular Marquee در فتوشاپ

2. ابزار Lasso

ابزار Lasso به شما این امکان را می دهد که آزادانه اطراف شی ای را که می خواهید انتخاب کنید بکشید. ابزار خیلی دقیقی نیست. زمانی که می خواهید یک انتخاب تقریبی انجام دهید از آن استفاده کنید.

ابزار Lasso
ابزار Lasso در فتوشاپ
Select کردن با Lasso
Select کردن با Lasso در فتوشاپ

3. ابزار Polygonal Lasso

ابزار Polygonal Lasso
ابزار Polygonal Lasso در فتوشاپ

ابزار Polygonal Lasso اشکالی را انتخاب می کند که از خطوط مستقیم تشکیل شده باشند. اینها می توانند اشکال پیچیده تری نسبت به مربع یا مستطیل باشند. برای ایجاد یک خط روی گوشه شکل، کلیک کرده و بکشید. این ابزار خط را در آن نقطه فریز می کند و به شما امکان می دهد جهت را تغییر دهید. سپس کلید Shift را در حین کشیدن نگه دارید تا یک خط افقی یا عمودی ایجاد کنید. شکل سلکت زمانی تکمیل می شود که به جایی که شروع کرده اید، بازگردید یا دوبار کلیک کنید.

 

4. ابزار Magnetic Lasso

حال نوبت کار با ابزار Magnetic Lasso است. ابتدا اطراف شی ای را که می خواهید انتخاب کنید بکشید. همانطور که ترسیم می کنید، خط مانند آهنربا به لبه ها کشیده می شود تا انتخاب دقیق تری انجام شود. این ابزار زمانی که شما در حال سلکت کردن یک شی با منحنی های زیاد هستید، به خوبی کار می کند.

روی یک لبه شیئی که می خواهید انتخاب کنید کلیک کنید. سپس، خط را در اطراف شکل بکشید. نقطه ها در جایی ظاهر می شوند که ابزار روی لبه قفل شده است. شکل انتخاب زمانی تکمیل می شود که روی جایی که شروع کرده اید کلیک کنید یا با دوبار کلیک Select کردن را تمام کنید.

ابزار Magnetic در واقع یک دایره است. اگر Caps Lock را روشن کنید، دیدن این موضوع راحت تر است. بزرگتر کردن Width در نوار گزینه ها دایره را بزرگتر می کند. همچنین می توانید کنتراست را تنظیم کنید تا برنامه راحت تر بتواند لبه را پیدا کند. فرکانس، تعداد نقطه هایی است که در اطراف لبه قرار می گیرند. اگر می خواهید نقطه های بیشتر یا کمتری سلکت را کنترل کنند، فرکانس را تغییر دهید. اما می توانید برای افزودن نقطه، روی هر جایی از خط که می خواهید، کلیک کنید.

ابزار Magnetic Lasso
ابزار Magnetic Lasso در فتوشاپ

 

5. انتخاب شی یا Object Selection در فتوشاپ

شرکت Adobe قابلیت Object Selection را در نسخه 2019 فتوشاپ معرفی کرد. در ابتدا، به نظر می رسد که مانند ابزار Marquee کار می کند. ابتدا یک مستطیل یا Lasso در اطراف جسمی که می خواهید انتخاب کنید بکشید. سپس، فتوشاپ محتویات شکل را تجزیه و تحلیل می کند تا یک شی را در آن پیدا کند. سپس برنامه سلکت حاشیه ها را اصلاح می کند.

ابزار Object Selection
ابزار Object Selection در فتوشاپ
کار با ابزار Object Selection
کار با ابزار Object Selection در فتوشاپ

 

6. انتخاب سریع یا Quick Selection در فتوشاپ

ابزار Quick Selection در فتوشاپ روشی سریع برای انتخاب یک شی با دقت خوب است. روی شی مورد نظر برای انتخاب کلیک کنید. فتوشاپ رنگ ها و لبه ها را اسکن می کند و انتخاب را برای گنجاندن پیکسل های مشابه گسترش می دهد. با کلیک بر روی ناحیه دیگری از شی به انتخاب اضافه کنید. یا مکان نما را بکشید و در قسمت انتخابی نقاشی کنید.

ابزار Quick Selection در فتوشاپ مانند یک ابزار قلم مو کار می کند. می توانید اندازه، سختی، فاصله و زاویه حرکت قلم مو را تغییر دهید. برای افزودن به Selection روی آیکن + کلیک کنید. برای پاک کردن بخش هایی از انتخاب، روی علامت – کلیک کنید یا کلید Option را نگه دارید.

ابزار Quick Selection
ابزار Quick Selection در فتوشاپ
ابزار Quick selection از ابزار Select در فتوشاپ
کار کردن با ابزار Quick selection در فتوشاپ

 

7. ابزار Magic Wand : انتخاب کردن رنگ در فتوشاپ

از ابزار Magic Wand برای انتخاب کردن رنگ در فتوشاپ استفاده کنید. روی هر رنگی در تصویر خود کلیک کنید و برنامه تمام قسمت های حاوی این رنگ را برجسته می کند. Tolerance در نوار گزینه ها میزان دقت انتخاب رنگ را تغییر می دهد.

ابزار Magic Wand
ابزار Magic Wand در فتوشاپ

در Tolerance پایین، انتخاب رنگ دقیق است. در یک Tolerance بالاتر، برنامه رنگ هایی را مانند آنچه انتخاب کرده اید انتخاب می کند. برای گسترش انتخاب می توانید روی رنگ دوم کلیک کنید. کلید Option را نگه دارید و روی یک رنگ کلیک کنید تا از قسمت انتخابی پاک شود.

اگر تیک کادر Contiguous برداشته شود، رنگ ها در سراسر کادر انتخاب می شوند. تیک زدن کادر Contiguous انتخاب کردن رنگ در فتوشاپ را در مشابهت رنگ انتخاب شده محدود می کند.

کار با ابزار Magic wand
کار با ابزار Magic wand در فتوشاپ

 

8. Select Color Range در فتوشاپ

Select Color Range در فتوشاپ می تواند مانند ابزار Magic Wand عمل کند. کل تصویر خود را انتخاب کنید (Ctrl یا ⌘A) و محدوده رنگ را از منوی کشویی Select انتخاب کنید > Select Color Range را انتخاب کنید. یک پنجره جدید باز می شود. از منوی کشویی گزینه Sampled Colors را انتخاب کرده و روی رنگی در تصویر خود کلیک کنید. در سطوح بالاتر Fuzziness، رنگ های مشابه انتخاب می شوند. همچنین می‌توانید خانواده‌های رنگی مانند قرمز را از منوی کشویی انتخاب کنید. یک تصویر کوچک یک پیش نمایش را به شما نشان می دهد. مناطق سفید انتخاب شده است. مناطق خاکستری تا حدی انتخاب شده اند.

ابزار Select color range
ابزار Select color range در فتوشاپ

این ابزار همچنین می تواند رنگ پوست را انتخاب کند. بر روی Localized Color Clusters و Detect Faces کلیک کنید. سپس رنگ پوست را از منوی کشویی انتخاب کنید.

همچنین می توانید هایلایت، mid-toneها یا سایه ها را انتخاب کنید. برای ایجاد ماسک های درخشندگی ساده، انتخاب ها را کپی و در یک لایه جدید جای گذاری کنید. سپس، تنظیمات لایه جداگانه را برای هر تناژ اعمال کنید.

 

بهترین ابزار Select در فتوشاپ

تعیین بهترین ابزار Select در فتوشاپ کاملا بستگی به سوژه موردنظر و هدفتان از سلکت کردن دارد. فتوشاپ کلی ابزار دارد که به شما کمک می کند اشیا و مناطق تصویر خود را انتخاب کنید. برخی از ابزارها دقیق تر هستند و به شما اجازه می دهند سریع انتخاب کنید. اما، مطمئنا، بهترین ابزار Select در فتوشاپ آن است که به سرعت و با دقت انتخاب مورد نظر شما را انجام دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *