دوره آموزش NFT

لوگو png

سئو و برندسازی | ارتباط برندینگ و سئو و تاثیر برندسازی

سئو و برندسازی - ایس لرن

سئو و برندسازی مسئله ای است که امروزه در دیجیتال مارکتینگ جزو بحث های داغ است. چرا که بیش از 5.1 میلیارد کاربر اینترنت در سراسر جهان وجود دارد (که 60 درصد کل جمعیت جهان است) و 93 درصد از کل ترافیک وب به موتورهای جستجو اختصاص دارد. در دوره سئو نیل پاتل می توانید مبحث برندسازی را کامل فرا بگیرید.

وقتی کسی می خواهد نسبت به مسئله و یا مورد و یا حتی کالایی اطلاعات مناسب را کسب کند، برای کسب اطلاعات مهم به اینترنت مراجعه می کند. گردشگرانی که می‌خواهند نزدیک‌ترین رستوران به خود را بیابند، از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند و از گوگل پرس و جو می‌کنند. صاحبان مشاغل کوچک که به اطلاعاتی در مورد یک تامین کننده نیاز دارند، آن را در وب جستجو می کنند. سئو و برندسازی مسئله ای است که گوگل نیز در سال 2022 در الگوریتم های سئوی خود روی آن تاکید کرده است.

 

سئو و برندسازی:

یک سئوکار خوب مطمئن می شود که سئو و برندسازی باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود. یعنی وب سایت شما ترافیک ارگانیک مورد نیاز کسب و کار شما را برای دستیابی به اهداف فروش و درآمد دریافت می کند. زمانی که برندینگ و سئو به درستی انجام شود، صرفاً به شما کمک نمی‌کند تا افراد بیشتری از وب‌سایت شما بازدید کنند – در واقع کلیدی برای فرآیند تبدیل آنها از مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل است.

درست است که سئو و برندسازی می تواند ترافیک سایت شما را بالا ببرد و در عین حال شما را قادر می سازد پیامی منسجم و تصویر خوبی را به بازار هدف خود ارائه دهید. اما این مسئله مستلزم ایجاد برند قوی در صنعت شما است. برند شما باید ثابت کند که شما قابل اعتماد هستید و آنچه ارائه می دهید، با کیفیت است.

پشتوانه همه این کارها این است که مطمئن شوید کسب و کار اینترنتی شما تجربه برند بهتری را برای همه کاربران در دستگاه های مختلف ایجاد می کند. هم مردم و هم موتورهای جستجو برای کسب و کارهایی ارزش قائل هستند که دسترسی به اطلاعات مرتبط و دقیق را آسان می کنند.

مصرف کنندگان ترجیح می دهند با چنین برند هایی معامله کنند و موتورهای جستجو وب سایت های آنها را بهتر رتبه بندی می کنند. بنابراین چگونه از بهینه سازی موتورهای جستجو برای ایجاد آگاهی و بهبود دسترسی به برند خود استفاده می کنید؟ با سئو و برندسازی می توانید این کار را انجام دهید؛ ایجاد یک استراتژی برای برقراری ارتباط سئو و برندسازی می تواند چشم انداز بهتری به آینده کسب و کار شما بدهد.

 

ارتباط سئو و برندسازی:

ارتباط سئو و برندسازی - نارون اکوتور

برای بررسی ارتباط سئو و برندسازی با این سوالات شروع کنیم. آیا مردم برند شما را با آنچه ارائه می دهید مرتبط می دانند؟ آیا کلمات کلیدی سئو شده با اهداف برند رابطه مستقیم دارد؟

تحقیقات کلمات کلیدی این پاسخ را مشخص می کند و بهینه سازی یکی از نیروهای محرکه برای یک کمپین موثر در سئو است. همچنین عنصری است که کارشناسان سئو بیشتر وقت خود را بر بهبود آن متمرکز می کنند. کلمات کلیدی تعیین می کنند که سایت شما در کدام جستجوهای گوگل نمایش داده شود. انتخاب استراتژیک کلمات کلیدی مناسب باعث می شود که صفحات وبسایت شما در جایی که می خواهید ظاهر شوند و توسط مشتری های بالقوه کشف شوند.

در اینجاست که ارتباط سئو و برندسازی ظاهر می شود. پس سعی کنید استراتژی های سئو و برندسازی شما، باهم هماهنگ باشد و سئو بتواند شعار برند را جا بیندازد.

 

چگونه کلمات کلیدی مرتبط با برند خود را پیدا می کنید؟

برای پیدا کردن کلمات کلیدی مربتط با برند خود می توانید از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند kwfinder، رنک فایند و ubersuggest استفاده کنید. همچنین می‌توانید با جستجوی دستی اطلاعات، به عنوان مثال، تایپ یک کلمه در جستجوی گوگل و بررسی پیش‌بینی‌های جستجو، عبارات مرتبط را پیدا کنید. انتخاب برند و کلمه کلیدی مناسب با برند شما می تواند ترافیک سایت شما را بالا ببرد.

بعد از اینکه کلمات کلیدی مناسب با برند خود را انتخاب کردید، از آنها به صورت استراتژیک در محتواها و صفحاتی که می خواهید کلمه کلیدی برای آنها رتبه بگیرد، استفاده کنید. در درج کلمه کلیدی زیاده روی نکنید؛ زیرا پر کردن کلمات کلیدی باعث جریمه صفحه شما توسط گوگل می شود. یک جریمه می تواند صفحه یا سایت شما را در رتبه پایین تر قرار دهد یا به طور کلی در نتایج جستجو نشان داده نشود. و این روی جایگاه برند شما تاثیر منفی می گذارد.

 

محتوای تازه و جذاب ایجاد کنید

محتوای تازه در برندینگ - ایس لرن

 

محتوای تازه نه تنها به گوگل می‌گوید که وب‌سایت شما به‌روز است، بلکه به شما امکان می‌دهد کلمات کلیدی بیشتری و مخاطبان بیشتری را برای دسترسی به هدف قرار دهید. و برند خود را توسعه دهید.

مردم به اطلاعات نیاز دارند و آنها همیشه در جستجوی اطلاعات درست از یک برند هستند. برندهایی که محتوای آموزنده، جذاب و مرتبط ارائه می‌کنند مورد توجه قرار می‌گیرند، کلیک‌ها را دریافت می‌کنند و به صفحه اول گوگل می‌رسند.

فرقی نمی‌کند محتوای وبلاگ در وب‌سایت شما باشد یا یک پست رسانه‌ اجتماعی، شما باید محتوای خود را در کانال های مربوطه تبلیغ کنید تا یک وبلاگ یا یک پست به هدف اصلی برسد. از جذب ترافیک بیشتر گرفته تا فروش بیشتر می تواند هدف اصلی وب سایت شما باشد.

آنچه ایجاد می کنید باید بر اساس داده های تحقیق کلمات کلیدی شما هدایت شود. از این گذشته، محتوا طیف بسیار وسیعی از جمله فیلم ها، اینفوگرافیک ها، حتی پادکست ها و تصاویر را پوشش می دهد. یک مقاله یا ویدیوی آموزشی بهینه سازی شده با کلمه کلیدی احتمالاً در SERP ها رتبه بندی می شود. زیرا این اطلاعاتی است که مخاطب هدف به دنبال آن است. این همان چیزی است که باید ایجاد کنید. به عبارت دیگر، بازاری برای آن محتوا وجود دارد و برند شما این نیاز را برآورده می‌کند و همین هدف اصلی برندینگ و سئو است.

 

تاثیر برندسازی بر سئو:

تاثیر برندسازی بر سئو - ایس لرن

تاثیر برندسازی بر سئو یک مسئله مهم در دیجیتال مارکتینگ است. در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، دیده شدن هدف اولیه برای هر بازاریاب است. بدون آن، کسب‌وکار شما ممکن است یک موجودیت ناشناخته باشد؛ زیرا مصرف‌کنندگان اینترنتی معمولا برندهایی را می‌شناسند و از آنها حمایت می‌کنند که در صفحه نتایج جستجو نشان داده شده‌اند. ارتباط سئو و برندسازی نیز دارای اهمیت زیادی است؛ زیرا برای وب سایت هایی که می خواهند به صفحه اول گوگل وارد شوند، تاثیر برندسازی بر سئو از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اگر برندسازی درست انجام شود و مردم تجربه خوبی از برند شما داشته باشند، باز هم روی وبسایت شما کلیک می کنند. حتی اگر سئوی حرفه ای و درست انجام نداده باشید. چرا که برند شما کار خود را انجام داده و شعار خود را در بین کاربران و مشتریان عملی کرده است. این نتیجه هدف گذاری درست و کیفیت بالای برند است که تاثیر برندسازی بر سئو را تعیین می کند.

 

کلام آخر درباره برندینگ و سئو:

چه مدیر عامل یک شرکت بزرگ، مدیر بازاریابی، صاحب کسب و کار کوچک یا نویسنده باشید، نیاز دارید که برندینگ و سئو در هدفگذاری شما باشد. نام های شخصی و تجاری به طور یکسان می توانند حضور آنلاین خود را با سئو برجسته تر کنند و توسط مخاطبان هدف، بیشتر دیده شوند.

سئو بر روی بهبود تجربه کاربری برای مصرف کنندگان تمرکز دارد. سرعت، طراحی، محتوا، پاسخگویی و هدف وب سایت شما همگی در دیده شدن و مطلوبیت آنلاین شما نقش دارند. هرچه یافتن و دسترسی به حضور آنلاین شما آسان‌تر باشد، سریع‌تر می‌توانید آگاهی از برند را ایجاد کنید تا افراد مناسب را به سمت برند خود جذب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *