دوره آموزش NFT

لوگو png

ubersuggest | هر چیزی که لازم است درباره اوبرساجست بدانید

Ubersuggest - ایس لرن

Ubersuggest یکی از محبوب ترین ابزارهای سئو و بازاریابی محتوا در بین بازاریابان و متخصصان سئو است. نیل پاتل این ابزار را ساخته که یکی از بزرگترین دیتابیس های کلمات کلیدی را ارائه می دهد و صدها میلیون ایده تولید محتوا برای شما فراهم می کند. همچنین علاوه بر این که فرصت های برتری را برای شما نشان می دهد، استراتژی سئوی رقبایتان را نیز آنالیز می کند و کمک می کند در طراحی استراتژی سئو و فروش بتوانید از رقبایتان سبقت بگیرید. Ubersuggest یکی از کامل ترین ابزارهای آنالیز سئو می باشد.

در دوره آموزش سئو نیل پاتل می توانید به طور کامل سئو به روش نیل پاتل و همچنین کار با ابزار اوبرساجست را فرا بگیرید.

بخش اولیه Ubersuggest

ورودی اوبرساجست - ایس لرن

بخش اولیه اوبرساجست که دوست دارم آن را ورودی اوبرساجست نامگذاری کنم، شامل چهار بخش پیشخوان، ردیابی رتبه، آنالیز جامع سایت و اکستنشن کروم می باشد. ابزارهای Ubersuggest بسیار زیاد هستند و یک پکیج کامل از آنالیز سئو را ارائه داده اند. از تحقیق کلمات کلیدی گرفته تا آنالیز بک لینک ها، فرصت های محتوانویسی، صفحات برتر و بسیاری امکانات دیگر در بخش Ubersuggest سایت نیل پاتل فراهم شده است.

 

Dashboard

Dashboard اوبرساجست - ایس لرن
Dashboard اوبرساجست

Dashboard یا پیشخوان اولین بخش در Ubersuggest است که اطلاعات کلی پروژه شما را نشان می دهد. در بالای صفحه میزان Organic traffic یا ترافیک طبیعی سایتتان را مشاهده می کنید که اطلاعات دریافتی از گوگل آنالیتیکس می باشد. در بخش Dashboard می توانید کلمات کلیدی برتر، بک لینک های سایت، امتیاز سئوی On-page یا سئوی داخلی سایتتان و همچنین فرصت های سئو را مشاهده کنید. همان طور که گفتم، بخش پیشخوان اطلاعاتی کلی از بخش های مختلف و ابزارهای مختلف را نشان می دهد.

Rank tracking

ردیابی رتبه در Ubersuggest - ایس لرن
ردیابی رتبه در Ubersuggest

بخش بعدی Rank tracking یا ردیابی رتبه می باشد که در این بخش می توانید میانگین رتبه های کلمات کلیدی تان را ببینید. همچنین قسمت بعدی Rank tracking جدول کلمات کلیدی شما همراه با رتبه، سختی و اطلاعات دیگر کلمات کلیدی می باشد که به ترتیب رتبه آماده شده است. این جمع بندی کلی از رتبه کلمات کلیدی شما برای مرور کردن بسیار مفید خواهد بود.

Site audit

بخش بعدی Site audit یا آنالیز جامع سایت است که در قسمت بالای صفحه امتیاز سئوی صفحه داخلی یا On-page seo، میانگین ترافیک ارگانیک ماهانه به صورت تخمینی، تعداد کلمات کلیدی ارگانیک و تعداد بک لینک ها را می توانید مشاهده کنید.

کلمات کلیدی ارگانیک کلمات کلیدی هستند که بدون پرداخت هزینه (برای مثال از گوگل ادوردز) ترافیک جذب می کنند. این بخش احتمالا برای کلمات کلیدی فارسی درست کار نمی کند. چرا که من از گوگل ادوردز استفاده نمی کنم ولی تعداد کلمات کلیدی ارگانیک را برای من صفر نمایش می دهد که البته مسئله مهمی نیست.

پایین تر که اسکرول کنید، مشکلات سئوی سایت خود را خواهید دید که می توانید با کلیک بر روی view details در مقابل هر یک از این مشکلات، صفحاتی که این مسئله برای آن ها پیش آمده است را ببینید.

در نهایت در پایین صفحه آنالیز سرعت سایت خود را می بینید که برای موبایل و دسکتاپ متفاوت است و می توانید برای هر کدام از دستگاه ها، معیارها و امتیاز سرعت سایتتان را ببینید.

Chrome extension

افزونه کروم Ubersuggest - ایس لرن
افزونه کروم Ubersuggest

در Chrome extension یا اکستنشن کروم، می توانید افزونه Ubersuggest را برای کروم دانلود کنید که امکانات بسیار زیادی را فراهم می کند تا این ابزار همیشه و به آسانی در دسترس شما باشد.

 

بخش Keywords در Ubersuggest

بخش Keywords در Ubersuggest یکی از مهم ترین بخش ها می باشد که یک زبانه شامل 6 ابزار می باشد که به ترتیب این ابزارها را بررسی می کنیم:

Keyword overview

Keyword overview یا مرور کلمات کلیدی شامل یک بخش جستجوی کلمه کلیدی است که با جستجوی عبارت مدنظر خود می توانید در بالای صفحه اطلاعات تعداد جستجوی ماهانه، سختی سئو، دشواری پرداخت و CPC کلمه یا هزینه به ازای هر کلیک را مشاهده کنید. با اسکرول کردن، جدول حجم جستجوی ماهانه در یک سال اخیر و ایده های کلمات کلیدی را می بینید که در ادامه توضیح خواهم داد.

Keyword ideas

بخش Keyword ideas ایده های کلمات کلیدی مربوط به عبارتی که سرچ کرده اید را به شما نمایش می دهد. این بخش شامل کلمات کلیدی پیشنهادی، کلمات کلیدی مربوطه، کلمات کلیدی سوالی، کلمات کلیدی بلند با حروف اضافه و مقایسه می باشد که یک ابزار کامل برای تحقیق کلمات کلیدی می باشد.

همچنین جدول اطلاعات کلمات کلیدی، شامل اطلاعاتی مثل حجم جستجوی ماهانه، CPC (هزینه به ازای کلیک)، دشواری پرداخت و سختی سئو است. ابزار مفید دیگر در این صفحه دکمه Page 1 ranking potential می باشد که کلمات کلیدی مربوط به عبارت سرچ شده که دارای پتانسیل رتبه گرفتن برای سایت شما و رفتن به صفحه اول هستند را ارائه می دهد.

Keywords by traffic

Keywords by traffic یا کلمات کلیدی براساس ترافیک، همانطور که از نامش مشخص است، اطلاعات بیشتری در مورد میزان جستجوی کلمات کلیدی می دهد.

Similar websites

Similar websites یا سایت های مشابه یکی از امکانات بسیار مفید ابزار Ubersuggest است که برای نفوذ کردن به وبسایت رقبا و بررسی کلمات کلیدی آنها می باشد. می توانید ببینید که آن ها از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند و از آن ها بهره بگیرید.

Content ideas

بخش Content ideas یا ایده های محتوا یکی دیگر از ابزارهای اوبرساجست است که آن را از دیگر ابزارهای آنالیز سئو متمایز می کند. در این بخش یک کلمه کلیدی سرچ می کنید و این ابزار محتواهایی را که برای عبارت موردنظر وجود دارد، ارائه می دهد و می توانید با الهام از آنها برای خود محتوا بنویسید.

Keyword list

لیست کلمات کلیدی بخش جدیدی است که به بخش Keywords در Ubersuggest اضافه شده تا کار سئوی شما را راحت تر کند. برای مثال می خواهید برای تولید محتوای سه ماه آینده خود برنامه ریزی کنید. لیست کلمات کلیدی خود را که آماده کرده اید، می توانید در این قسمت وارد کنید و میانگین جستجوی ماهیانه کلمات کلیدی، هزینه به ازای کلیک، سختی سئو و دشواری پرداخت را ببینید.

 

Traffic در اوبرساجست

بخش Traffic در اوبرساجست دومین زبانه می باشد که در زیر keywords قرار دارد. این بخش شامل دو زیربخش Traffic overview و Top pages by traffic می باشد. با Traffic overview می تواند با جستجوی یک سایت اطلاعات کلی درباره آن از جمله مقدار ترافیک ماهانه، تعداد بک لینک ها، صفحات برتر سایت و … به دست آورید و از بخش Top pages by traffic می توانید صفحات برتر سایت موردنظر را بر اساس ترافیک مشاهده کنید.

 

Backlinks

بک لینک ها در Ubersuggest - ایس لرن
مرور بک لینک یک سایت در Ubersuggest

بخش بک لینک های اوبرساجست یک ابزار قوی برای تحلیل بک لینک های یک سایت می باشد. نیل پاتل با ایجاد ابزار تحلیل بک لینک حجت را تمام کرد و Ubersuggest را به یک ابزار کامل آنالیز سئو تبدیل کرد. زبانه Backlinks شامل دو زیربخش Backlinks overview و Backlink opportunity می باشد که به ترتیب بررسی می کنیم:

Backlinks overview

مرور بک لینک ها ابزار فوق العاده ای است که به شما این امکان را می دهد تا بک لینک های یک سایت را ببینید و همچنین جدولی وجود دارد که اطلاعات سایت لینک دهنده، اعتبار دامنه و صفحه و اسپم اسکور صفحه لینک دهنده، انکرتکست و… را مشاهده کنید.

Backlink opportunity

در بخش فرصت های بک لینک، آدرس دامنه خود و آدرس دامنه رقیب خود را وارد می کنید و سایت هایی را که به رقیبتان لینک داده اما به شما لینک نداده اند، مشاهده می کنید. همچنین می توانید ببینید که اعتبار دامنه سایت های لینک دهنده چقدر است. از طریق بخش فرصت های بک لینک، می توانید ایده های بک لینک مشابه زیادی بگیرید.

 

نتیجه گیری: ابزار Ubersuggest یک ابزار جامع آنالیز سئو است که می توانید برای تحقیق کلمات کلیدی، آنالیز رقبای خود و تحلیل سئوی تکنیکال سایتتان استفاده کنید. اوبرساجست برای سئو کردن سایت های خارجی بسیار مناسب تر است. آیا تا به حال از ابزار اوبرساجست استفاده کرده اید؟ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *